Juniori Dubravčana izborili regiju

Lijepe vijesti stižu iz Košarkaškog kluba „Dubravčan“. Juniorska ekipa izborila je nastup na Regionalnoj ligi sjeverne Hrvatske.

Ovakav rezultat stavljen je kao imperativ pred mlade košarkaše Dubravčan , kojeg su isti, u potpunosti opravdali. U odlučujućoj utakmici savladali su vršnjake iz Ivanca rezultatom 55-28 te zajedno sa Vindijom i Međimurjem izborili plasman na Regiju.

S druge strane dolaze im ekipe iz Bjelovara, Virja i Virovitice protiv kojih će u sljedećih 10. kola, u sustavu „svaki sa svakim, pokušati izboriti državno prvenstvo!

Dubravčan – Ivančica  55:28

– Odlučujuća utakmica za plasman na Regiju bila je „jednosmjerni kolosijek“. Zagospodarili smo terenom od prvih minuta utakmice i pokazali protivnicima da je ovdje nemaju što tražiti. Čvrsti u obrani, odlučni u napadu brzo stječemo veliku prednost. Dobivamo uvodnu četvrtinu 17:7. U drugoj nastavljamo istim tempom te do poluvremena imamo na kontu +18!

Do kraja malo spuštamo „noga sa gasa“, ali i u tim trenucima izgledamo bolje od protivnika. Njihove najbolje igrače potpuno smo zaustavili te krajem treće četvrtine rješavamo pitanje pobjednika.
Svi naši igrači bili su na dvoznamenkastim brojkama (Miser I. 20, Miser S. 12, Žinić L. 10, Krušelj V. 11), a posebno veseli koš najmlađeg igrača Benjamina Horvata. Tako su se svi upisali na listu strijelaca.
Puno teži zadatak slijedi nam za vikend. U prvom kolu gostujemo kod Virke iz Virovitice koja ima nekoliko odličnih igrača. Oni već sada imaju zapažene uloge u seniorskoj momčadi koja se natječe u A2 ligi. No mi znamo vlastitu kvalitetu pa ćemo se koncentrirati na našu igru te odigrati hrabro i odlučno