13.8 C

Jambrović odličan u pobjedi Šibenke

Šibenka je došla do prvih bodova u novoj sezoni pobijedivši Adria Oil Škrljevo rezultatom 84:89. Škrljevu je presudio njihov prošlogodišnji igrač Adnan Arslanagić, koji je zabio 21 koš.

Gosti iz Šibenika bolje su otvorili prvu četvrtinu koju u na kraju dobili rezultatom 23:20. Iako je publika vidjela četiri izjednačenja rezultata tijekom prvih deset minuta, Šibenka je imala i plus osam 23:15 na početku 9′, no Adria Oil Škrljevo uspijeva smanjiti zaostatak na minus tri. Teylor Adway ubacio je 6 koševa za Zelene, dok je Patrik Jambrović za Građane ubacio 8.

I nastavak je u znaku Šibenke. Gosti u dva navrata imaju plus osam u 11′ 28:20 i 15′ 37:29. Kod gostiju se razigrao Robert Kujundžić i bivši Zeleni Adnan Arslanagić. Domaćin u posljednje tri minute druge četvrtine je uspio nadoknaditi zaostatak i prvi puta povesti nakon osmog koša i prve trice Ivana Vrgoča u 19′ pa je imao vodstvo 40:39. Zeleni su podebljali vodstvo na plus pet 44:39, ali prednost gostima tricom četiri sekunde prije kraja prvog poluvremena vratio je Arslanagić za minimalnu prednost Građana na velikom odmoru 45:44. Na isteku prvih dvadeset minuta najučinkovitiji kod domaće ekipe bio  je Adway 12, dok je Jambrović za goste postigao 9 koševa.

U prvih šest minuta treće četvrtine postojala je samo jedna ekipa, a to je Šibenka. Adria Oil Škrljevo je postiglo tek jedan koš, a gosti su  u 26′ ostvarili najveću prednost od plus jedanaest. Trener Damir Rajković traži  minutu odmora, nakon koje se Zeleni bude, pa na isteku tridesete minute stoji prednost gostiju 65:62.

Domaćin početkom posljednje četvrtine dolazi u prednost od plus pet, da bi u 37′ stali nakon petog izjednačenja na utakmici pri rezultatu 78:78. Do kraja gosti preuzimaju vodstvo, koje su održali do kraja. Arslanagić i Adway su na kraju podijelili titulu najboljeg strijelca sa 21 postignutim košem.

Patrik Jambrović susret je počeo u prvoj petorki, a na terenu je proveo 35 minuta. U periodu provedenom na terenu postigao je 13 koševa, a upisao je 9 osvojenih lopti, 10 skokova i 4 asistencije.