13.3 C

Uvjerljivom igrom MRK Čakovec dobio derbi protiv Zagrebčana

Pred oko 500 gledatelja  rukometaši Čakovca furiozno su krenuli u nastavak prvenstva.

U derbi susretu protiv Maksimir Pastele prvih 10 minuta ispitivanje snaga, da bi nakon toga Čakovčani pojačali ritam i u 15. minuti imaju +4 (15:11). Do poluvremena se prednost još povećala i na odmor igrači trenera Borkovića odlaze s +6 (24:18).

U nastavku tenzije su malo pale, Čakovec rutiniranom igrom održava razliku, a u 45. minuti ima +8 (33:25). Do kraja utakmice gosti samo uspijevaju malo smanjiti zaostatak, na kraju sigurna pobjeda domaćina 38:33.

Neposredno pred utakmicu povratnici iz Varaždina mladi Juranić i iskusni Sklepić dobili su pravo nastupa ( Čakovec ih je jučer registrirao) koje su i opravdali svojim golovima. Juranić je postigao 7 golova, a Sklepić 8. Najefikasniji u domaćoj pobjedi bio je Matej Ćuk koji je poentirao 11 puta.