ŠAF u Čakovcu proslavio pola stoljeća: Predstavljena je i monografija Čudesni svijet ŠAF-a

U četvrtak navečer u prostorima Centar za kulturu Čakovec predstavljena je monografija Čudesni svijet ŠAF-a. Izdana je povodom 50 godina rada i postojanja Škola animiranog filma Čakovec, a govori o značaju škole u promicanju animacije, filmske umjetnosti i obrazovanju mladih generacija.


Autori i sadržaj monografije

Monografiju su uredile Jasminka Bijelić Ljubić i Maša Hrustek Sobočan. U devet tekstova obuhvaćen je razvoj ŠAF-a, značaj škole za hrvatsku animaciju, iskustva polaznika i manifestacije u kojima su sudjelovali. Autori tekstova uključuju doc. dr. sc. Boška Piculu, prof. dr. sc. Hrvoja Turkovića, Veru Robić Škaricu, dr. sc. Anu Đorđić, Margit Antauer, Simona Bogojevića Naratha, Petru Vidović i Mašu Hrustek Sobočan.

Monografija sadrži fotografije s radionica, putovanja, natjecanja, druženja i snimaka filmova. Grafičku naslovnicu osmislila je Linda Golik Horvat, dok je grafički uredio Daniel Hampamer, a recenzent je bio Nikica Gabrić.

Prisutni na predstavljanju

Program predstavljanja vodila je Tina Novak, a uvodno su se okupljenima obratili prof. Marina Zlatarić i Ljerka Cividini, ističući značaj ŠAF-a za obrazovanje, kulturni život i kreativnost mladih u Čakovcu.

Povijest i doprinos ŠAF-a

Škola animiranog filma Čakovec osnovana je 28. veljače 1975. godine i kroz nju je prošlo više generacija Čakovčana, a izrađeno je više od 400 filmova. Grad je bio domaćin brojnih međunarodnih majstora animacije te Internacionalne filmske radionice, koja će ove godine održati 32. izdanje.

Na predstavljanju bili su i prvi voditelj ŠAF-a Edo Lukman te tadašnja ravnateljica Mira Kermek – Sredanović, u okviru koje je ŠAF osnovana.

Foto: Grad Čakovec

> Dražen Srpak primio prvake MS JIU-JITSU kluba nakon medalja u Zagrebu

Ostavi komentar

Povezani članci

Ostanimo povezani

51,240FanoviLajkaj
608SljedbeniciSlijedi
0PretplatniciPretplatiti

NAJNOVIJE