8 C
Petak, 29 ožujka, 2024

Pet zlata za međimurske powerliftere iz Pozoja na turniru u Šibeniku!

Turnir Rujanski rat održan u Šibeniku ponovno je okupio domaće powerliftere iz većine hrvatskih klubova. Od ukupno 60 natjecatelja nastupila su i petorica Pozoja i svi postali prvaci u svojim kategorijama čime su pokazali da su ozbiljni kandidati za medalje na predstojećem državnom prvenstvu.

Dominik Kukovec u kategoriji kadeta -74kg je osvojio zlato s totalom od 420 kg ( čučanj 150kg, bench 90 kg i mrtvo dizanje 180kg ). Iako je Dominiku ovo tek drugo natjecanje on je podignutim totalom osvojio je i treće mjesto i pehar u ukupnom poretku svih kadeta.

U kategoriji juniora su nastupili Erik Žižek -74 kg i Sven Todorović +120 kg. Eriku je ovo prva juniorska godina, a već je, uz zlato u svojoj kategoriji, postavio i državni rekord u bench pressu 125 kg i s odličnim totalom od 535 kg bio ukupno drugi u poretku svih juniora i tako za Pozoj osvojio drugi pehar.

powerlifting klub pozojSven je s druge strane nakon uspješne bacačke sezone i mnogih domaćih i inozemnih medalja uspio pribrojiti i zlato u powerliftingu. Valja napomenuti da je Sven na ovom natjecanju, zbog bacačke sezone, nastupio bez pravih priprema u teretani i radujemo se njegovom nastupu na državnom prvenstvu u prosincu. Marko Braniša je nastupio u kategoriji seniora do 120 kg i odličnim nastupom osvojio četvrto zlato za Pozoj.

Goran Karamarković -74 kg je nastupio u popodnevnom djelu koji je bio rezerviran za natjecanje samo u bench pressu i s podignutih 160 kg postao prvak u svojoj kategoriji, ali i apsolutno najbolji senior natjecanja čime je klubu donio peto zlato i treći pehar.

Slijede naporne pripreme za državno prvenstvo, a naše Pozoje na djelu možete vidjeti svaki dan u Aquila fitness centru.