5.7 C
Utorak, 23 travnja, 2024

Zvonarek i Štefulj igrali, Slaven Belupo šokirao Dinamo

31. izdanje Prve hrvatske nogometne lige u Maksimiru su otvorili zagrebački Dinamo i Slaven Belupo.

Dinamo je prije samog susreta bio veliki favorit, ali hrabri Koprivničanci nisu se obeshrabrili te su napravili veliku senzaciju već u 1. kolu. Siromašan prvi dio završio je bez pogodaka. U 50. minuti prvi šok na Maksimiru. Dominik Livaković se poskliznuo te dodao loptu Krstanoviću koji poklon zagrebačkog vratara lagano posprema u gol za svoj 109. pogodak na HNL travnjacima. Dinamo je preuzeo inicijativu, imao veliki posjed lopte, ali u napadačkom djelu izostalo je prilika za postizanje pogodaka. U 84. minuti Bogojević je pobjegao Dinamovoj obrani te odličnim udarcem matirao Livakovića za 0:2.

Sudac Vidulin produžio je utakmicu 9 minuta, ali u tom vremenskom periodu Dinamo nije stvorio ozbiljno priliku da ugrozi vratara Čovića.

Daniel Štefulj susret je započeo u prvom sastavu, a igru je napustio u 60. minuti. Za svoj nastup prema Sofa Scoru dobio je ocjenu 6,9. Imao je 67 dodira s loptom, a uputio je 6 centaršuteva.

Najmlađi na zelenom travnjaku bio je Lovro Zvonarek koji je igrao sve do 86. minute. Zvonarek je prema Sofa Scoru dobio ocjenu 6,6. U svoju statistiku ubilježio je 27 dodira s loptom te je imao 8 točnih dodavanja.