Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti – Zavod za znanstveni rad u Varaždinu te Gradska knjižnica i čitaonica „Metel Ožegović“ Varaždin upućuju srdačan poziv svim ljubiteljima povijesti i kulture na predstavljanje intrigantne knjige posvećene jednoj od najistaknutijih ličnosti hrvatske prošlosti.
Riječ je o naslovu „Nikola VII. Zrinski (Čakovečki. 1620.-1664.). Snovi prekinuti u lovu na vepra“ čiji je autor uvaženi povjesničar, prof. dr. sc. Hrvoje Petrić.
Knjiga donosi dublji uvid u fascinantan život, političko djelovanje i tragičnu sudbinu Nikole VII. Zrinskog (Čakovečkog), hrvatskog bana, vojskovođe i pjesnika, čiji je život naprasno ugašen u povijesno kontroverznom lovu na vepra u Kuršanečkom lugu.
Organizatori pozivaju zainteresirane da svojim dolaskom uveličaju ovu književnu večer i saznaju više o povijesnom nasljeđu obitelji Zrinski na našim prostorima.
-
Kada: Četvrtak, 25. lipnja 2026. godine s početkom u 18 sati.
-
Gdje: Gradska knjižnica i čitaonica „Metel Ožegović“ Varaždin, Franjevački trg 4.

Foto: Gradska knjižnica Varaždin
> U čakovečkoj knjižnici otvorena je izložba „Kistom i riječju za zdravu Dravu“







