Zrinskice zamalo ostale bez rukometnog “final four” kupa u Umagu

Četvrtfinale hrvatskog rukometnog kupa za žene Dugo Selo 55 - Zrinski Čakovec

Kakva drama u Dugom Selu i na kraju veliko veselje domaćih rukometašica koje su protiv naših Zrinskica ostvarile povijesni uspjeh plasman među četiri hrvatske ženske rukometne ekipe koje će igrati ovogodišnji “final four” Hrvatskog rukometnog kupa koji se u svibnju igra u Umagu.

Domaće su uspjele slomiti odličan otpor naših rukometašica u posljednjih pet minuta i na kraju “na papiru” zabilježiti uvjeljivu pobjedu 33:28, iako je tih pet golova razlike puno više nego ono kako se odvijala utakmica na terenu.

Iako su igračice ŽRK Dugo Selo 55 vodile veći dio susreta, naše Čakovčanke predvođene izvrsnom Elez završile su prvo poluvrijeme u svoju korist 17:16, držale priključak sve do 55. minute kada su ipak domaće rukometašice prelomile susret u svoju korist i na kraju stigle do najvećeg klupskog uspjeha.

Bez obzira na poraz i sam plasman u četvrtfinale, odnosno ova utakmica, kao i ona pred nekoliko dana u Čakovcu protiv istog protivnika, pokazali su da naše Zrinskice s iskusnom Elez i domaćim snagama Paulom Posavec, Car, Balić, Resman, Ivačić mogu odigrati ravnopravan susret s ekipom koja se bori za gornji dom hrvatskog rukometa i da je još malo širine mogle bi i one pripadati tom društvu hrvatskog ženskog rukometa.

Stoga čestitke našim rukometašicama na još jednom odličnoj partiji, što su pružile igru pred lijepo ispunjenom dvoranom u Dugom Selu koja je donijela velika uzbuđenja i neizvjesnost, te će ostati u sjećanju svim akterima ovog dvoboja.