14.5 C

Hrvatska prvi put u povijesti izgubila od Crne Gore, no izborila Svjetsko prvenstvo

Hrvatska rukometna reprezentacija izborila je Svjetsko prvenstvo u Njemačkoj i Danskoj 2019.

Do novog velikog natjecanja stigli smo nakon što smo u dvije utakmice bili bolji od Crne Gore. U Osijeku smo slavili 32:19, a danas u Podgorici izgubili 32:31. Prvi je to poraz Hrvatske od Crne Gore u šestom međusobnom dvoboju.

Nije to bila dobra predstava Červarovih izabranika, pogotovo u prvom poluvremenu u kojem su Crnogorci u jednom trenutku imali i velikih plus sedam (13:6), no već do poluvremena uspjeli smo smanjiti to na prihvatljivih minus četiri (18:14).

Hrvatska je proigrala tek u posljednjih 15 minuta, a do vodstva smo stigli tek u 52. minuti (27:26).

Do kraja smo ipak ispustili pobjedu, a Crnogorcima je pobjedu golom iz sedmerca u zadnjoj sekundi donio Vujović.

Bilo je ovo drugi put da smo igrali kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo, prvi put bilo je to za Portugal 2003. Tada smo uzeli zlato, kako bi bilo lijepo kada bi se povijest ponovila.