18.9 C

Hrvatska poražena od Španjolske na otvaranju Europskog prvenstva, Paula Posavec zabila dva gola

Na otvaranju EP 2018 u francuskom Montbeliardu hrvatske rukometašice su pred 3600 gledatelja izgubile od Španjolske.

Od početka utakmice bila je vidljivo kako su Španjolke iskusnija ekipa sa iznimno raspoloženom Nereom Penom koja je stvarala velike probleme našoj obrani.

Hrvatska je imala niz pogrešaka, a obrana 6-0 s kojom smo krenuli nije davala nadu u eventualno iznenađenje koje smo priželjkivali.

Izbornik Nenad Šoštarić već je u prvih 30 minuta iskoristio dva time outa, ali ni to nije pomoglo da se naše mlade igračice pokrenu i pokušaju ublažiti loš dojam koje su ostavile u prvom poluvremenu.

Čak devet tehničkih pogreški i niz promašenih šuteva koje je zaustavila iskusna Silvia Navarro potvrđuju visoku razliku od deset pogodataka na kraju prvog dijela (15:5).

Nastavak utakmice je ponudio bolju Hrvatsku, naše su igračice ponovno griješile u napadu, ali su angažmanom i borbenošću nastojale smanjiti visoku prednost Španjolske. Pridonijele su tome i česte izmjene kojima je naš izbornik tražio najbolju formaciju. Na našem je golu Tea Pijević sa nekoliko uspiješnih intervencija pridonijela smanjenju španjolskog vodstva.

Središnji dio gostujuće obrane i dalje je bio nepremostiv bedem na putu prema golu, ali je Hrvatska uspješno pogodcima Ane Turk i Paule Posavec smanjila na podnošljivih 23:17 u 51. minuti.

Gledajući ukupan dojam našim je djevojkama trebalo previše vremena da opuštenijom igrom smanje broj tehničkih pogrešaka što je u konačnici i potvrdilo rezultatsku razliku na kraju utakmice 25:18.

Dio ove reprezentacije su Međimurke sestre Paula i Stela Posavec i Zrinskica Lea Vukojević.

U utakmici protiv Španjolske Paula Posavec je zabila dva gola.

Igrala je i Stela Posavec, ali nije dala niti jedan gol.