13.9 C

2. HNL: Težak poraz Međimurja u Splitu

Gostovanje u Splitu nogometaši Međimurja neće pamtiti po dobrome. Mlada momčad Hajduka nanijela je četvrti ovosezonski poraz crveno – crnima rezultatom 4:0.

Domaći do prvog pogotka stižu u 13. minuti. Uigranu akciju iz kornera u mrežu Jesenovća pospremio je Vicko Ševelj.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 31. minuti kada Jesenović u borbi za loptu dodidruje napadača Hajduka koji pada, a glavni sudac utakmice sudi kazneni udarac i pokazuje crveni karton vrataru Međimurja.

Nakon toga trener Vincetić iz igre vadi Havelku, a na gol Međimurja staje 16 – godišnji Filip Kirić iz Trnovca. Prvotimac Hajduka Tonio Teklić stavio je loptu na bijelu točku, snažno pucao i zabio Kiriću pogodak za 2:0.

U 53. minuti opet je za Međimurje bio koban udarac iz kuta. Ovog puta u strijelce se upisao još jedan obrambeni igrač Hajduka Stipe Radić. Domaći do četvrtog pogotka stižu u 83. minuti za konačnih 4:0.

Situacija u klubu nije dobra i poznato je da igrači “nemaju za sendvič”. Isti ti igrači na terenu pružaju svoj maksimum i do sada su osvojili velika 22 boda te se trenutno nalaze na petom mejstu.

Međimurje sljedećeg tjedna čeka dvostruki program protiv zagrebačkih momčadi. Najrpije u srijedu, 2. prosinca gostuju kod Dinama II, a potom u subotu 5. prosinca ugošćuju Sesvete.

Međimurje: Jesenović, Čovo, Gogić, Hranilović, Zanjko, Radošević, Đurak, Havelka, Marcijuš, Mijić, Brcković