Prema neslužbenim informacijama povod sukobu bila je droga, rekla je u središnjem Dnevniku HTV-a HRT-ova novinarka Jasmina Grbavec.
Rekla je i kako postoje neke indicije da je napadač, 43-godišnji Danijel Trninić otišao preko granice u BiH, te ako se to pokaže točnim za njim će se raspisati međunarodna tjeralica.
– Do sada je ispitano na desetke osoba, pretražuju se vozila, stanovi i kuće, kako bi se što prije bjeguncu ušlo u trag, rekla je Grbavec.
Dodala je i kako je policija inicijalne razgovore obavila i sa o ozlijeđenim muškarcima koji se nalaze u Županijskoj bolnici u Čakovcu.
– Međutim, oni će biti službeno ispitani tek po poboljšanju njihovog zdravstvenog stanja, istaknula je, te dodala kako su i oni otprije poznati policiji, i to zbog prometnih prekršaja.
Danijel Trninić rođen je u Sisku, a trenutačno prebivalište ima na području Varaždinske županije.
Otprije je poznat hrvatskoj, ali i policiji susjedne BiH
Prije šest godina u akciji “Unikat”, s još dvije osobe, uhićen u Bosni i Hercegovini gdje je u napuštenoj tvorničkoj hali uzgajao i prodavao marihuanu, a držao je i ilegalno oružje. Osuđen je na pet i pol godina zatvora. Trećinu je, kako neslužbeno doznajemo, odslužio u Bosni i Hercegovini, a potom je kao hrvatski državljanin tražio premještaj u našu zemlju pa je ostatak kazne izdržavao u Lepoglavi.
Po izlasku iz zatvora nastavio je s kriminalnim radnjama. Naime, varaždinskoj policijskoj upravi poznat je i po prijevarama u gospodarstvu.
Policijska uprava međimurska obavila je, dosad u suradnji s kolegama iz Varaždina, razgovore s nekoliko desetaka osoba. Razgovori se i nastavljaju, a neslužbeno doznajemo da bi se ta potraga mogla i nastaviti u susjednoj BiH, tako da se raspiše i Interpolova tjeralica.
Policija upozorava da je riječ o izuzetno opasnoj osobi te poziva građane da mu se ne približavaju ako ga primijete nego da odmah nazovu 192.
Dvojica ozlijeđenih muškaraca su stabilno i izvan životne opasnosti.
> Proveden očevid nakon pucnjave u Čakovcu: Evo što je utvrđeno







