Nova sjajna pobjeda Međimurja, u Čakovcu pao i Inter

Još jedna zanimljiva drugoligaška tekma u Čakovcu, u nastavku sezone i nova velika pobjeda Međimurja 3:2 (1:2)

Čakovčani su preokretom dobili derbi 10. kola 2. HNL pred oko 200 gledatelja na SRC Mladost, ali i televizijskim kamerama HNTV-a.

Kao i u nekoliko prethodnih utakmica napeto je bilo do samog kraja uz puno golova, ali zasluženu pobjedu naših jer su je tražili od početka utakmice.

Bivši prvoligaš iz Zaprešića došao je u Čakovec praktički s novom ekipom za razliku od prošle sezone, suprostavio se s obrambenim gardom što mu se isplatilo u prvom dijelu kad su gosti iskoristili dvije domaće pogreške.

S druge strane naši su prijetili od samog početka. Havelka je dvaput bio blizu gola, ali spašavao je vratar Križanović.

Inter je poveo u 15. minuti iz akcije koje nije puno obećavala, ali je Vranjković zabio glavom između dva stopera Međimurja.

Gol je malo presjekao Vincetićevu momčad, ali ju je u život prvi put vratio junak utakmice domaći veznjak Mamić lijepim golom za 1:1 u 31. minuti.

Umjesto preokreta do novog vodstva došao je Inter. Nije dobro dodao vratar Jesenović, da bi nakon dobre akcije provjereni centrafor Abramović znalački zabio za 1:2.

U nastavku preokret nakon što je Mamić zabio sjajan gol u 58. minuti za 2:2.

Nakon toga Međimurje je tražilo treći gol i stigao je u 82. minuti kad je golgeter Mijić zabio iz blizine i donio vodstvo 3:2.

Do 90. minute gostujući vratar Križanović spašavao je svoju momčad s dvije sjajne obrane. Inter je pritisnuo tek u sudačkoj nadoknadi kad je isključen domaći bočni Čovo. Jesenović se iskupio za grešku iz prvog dijela i domaći opet slave sjajna tri boda za ulazak u sam vrh 2. HNL.