László Nagy Perge iz Subotice uzeo je kultni model iz ere Hladnog rata i pitao se: kakav bi Trabant bio da je nastao danas? Odgovor je bolji nego što smo očekivali.
Trabant je zasigurno jedan od najpoznatijih automobila koji su nastali s istočne strane željezne zastave i jedan je od najprepoznatljivijih simbola Istočne Njemačke. I dok je Berlinski zid srušen i brzo zaboravljen, Trabant je u mislima još mnogih ljudi. A kako bi izgledao Trabant danas? László Nagy Perge pokazuje to u još jednom zanimljivom konceptu u retro stilu. Nagy Perge nije jednostavno nalijepiо novi outfit na stari dizajn, već je uzeo ono što Trabant čini prepoznatljivim – trovolumenska silueta, vertikalne svjetlosne grupe na rubovima karoserije, kompaktne proporcije i sve to pomno presložio na modernu EV platformu.
Više pročitajte na: Autogaraza.hr







