U srijedu, 15. listopada 2025. godine, Studentski centar u Varaždinu u suradnji s Turističkom zajednicom grada Čakovca i visokoškolskim ustanovama u Čakovcu organizirao je turistički razgled grada Čakovca za studente prve godine te Erasmus studente koji borave u Čakovcu i Varaždinu.
Upoznavanje s poviješću i kulturnom baštinom Čakovca
Cilj aktivnosti bio je upoznati studente s bogatom poviješću grada, njegovim znamenitostima i kulturnim nasljeđem Međimurja. Na taj su se način studenti bolje povezali s novom sredinom u kojoj provode dio svog studentskog života.
Stručno vodstvo kroz Riznicu Međimurja i gradske znamenitosti
Pod stručnim vodstvom gospođe Vladimire, kroz postav Riznice Međimurja, te gospodina Karla tijekom obilaska gradskih znamenitosti, studenti su imali priliku doživjeti povijest i kulturu Čakovca na neposredan i zanimljiv način.
Suradnja koja povezuje institucije i studente
Druženje je proteklo u ugodnoj i opuštenoj atmosferi, a studenti su stekli nova znanja o tradiciji, kulturnoj baštini i identitetu grada i regije.
Ova aktivnost predstavlja nastavak uspješne suradnje između Studentskog centra u Varaždinu, Turističke zajednice grada Čakovca i visokoškolskih ustanova, s ciljem poticanja kulturne razmjene i osjećaja pripadnosti zajednici među studentima.
21 umjetnik, bezbroj inspiracija: Pogledajte rezultate kolonije Zrinski 31!


Izvor: SCVZ







