Međimurje se oprostilo od Druge lige pobjedom protiv Belišća

Međimurje se od drugoligaškog nogometa oprostilo pobjedom u utakmici s Belišćem.

Već u 3. minuti u kontri domaći vode 1:0 golom Bujana što je ujedno bio prvi gol Međimurja na domaćim utakmicama u ovoj polusezoni. Gosti se brzo vraćaju u igru golom Gazića u 13. minuti. U otvorenoj utakmici Međimurje ponovo dolazi u vodstvo prekrasnim golom Brune Bujana iz slobodnog udarca s nekih dvadeset metara u 20.minuti. No Belišće uzvraća istom mjerom u 36. minuti kada najbolji gostujući igrač Anočić iz slobodnog udarca s preko dvadeset metara poravnava na 2:2 i s tim se rezultatom otišlo na odmor.

U nastavku, početkom drugog dijela pošteno su se ispromašivali domaći igrači Benko, Ratajec i Težački. To koriste gosti kada Anočić drugim golom, ponovo iz slobodnog udarca dovodi Belišće u vodstvo 2:3. Iako je primio tri gola domaći vratar Kanižaj u nekoliko vratara spašava gol i drži svoju ekipu u igri. To se prvo desilo u 82.minuti kada Benko sa nekih desetak metara poravnava na 3:3, da bi u sudačkoj nadoknadi Težački iz slobodnog udarca donio pobjedu Međimurju 4:3.

To je bila ujedno i prva domaća pobjeda Međimurja u ovom prvenstvu.