Dvojno iskazivanje cijena u kunama i eurima službeno započinje prvog ponedjeljka u rujnu, 5. rujna 2022. godine.
To znači da će se plaće, mirovine, cijene u trgovinama i na stotinu drugih mjesta morati iskazati u kunama i eurima. Glavna namjera ovoga jest da se građani naviknu na nove cijene.
Isplata mirovine u rujnu iskazati u kunama i eurima. Zgodan trenutak, piše portal mirovina.hr budući da se u rujnu očekuje prva isplata mirovina nakon rekordnog usklađivanja koje bi trebalo biti oko 6 posto.







