U Puli je od petka do nedjelje odigrano ekipno i pojedinačno prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke te mlađe kadete i mlađe kadetkinje za sezonu 2020./2021.
Iz Međimurske županije natjecali su se igrači Mihovljana od kojih su osvajanjem četvrtoga mjesta momčadski odlični bili juniori, čije su boje branili Noa Vresk, Matija Strbat i Antonio Bodalec.
Pobjedama od 3:2 nad Zabokom i 3:1 nad Strmcom iz Nove Gradiške i porazom od 3:0 od GSTK Zagreba, bili su drugi u svojoj skupini kvalifikacija pa su za treće mjesto razigravali s Dugim Selom, drugoplasiranim iz druge skupine i izgubili s 3:1 pa im je promaknuo pehar za treće mjesto iza prvoplasiranoga GSTK Zagreba i drugoplasiranoga TIS-a.
Vresk i Strbat su igrali i pojedinačno i u svojim skupinama osvojili treća mjesta pa se nisu plasirali u završnicu gdje je prvo mjesto i titulu prvaka osvojio Ivor Ban iz GSTK Zagreba.
Dalje od osmine finala nisu dospjeli u igri parova gdje su Vresk u kombinaciji s Orbanićem iz Pule, a Strbat s Islamovićem iz GSTK Zagreba ispali u osmini finala. Mihovljan je na prvenstvu imao i mlađega kadeta Mattea Demaria Časnog, koji je također s jednom pobjedom bio treći u skupini pa nije izborio završnicu.
Odličan je na prvenstvu bio naš Međimurec Ivor Colev, koji je u dresu varaždinskoga STARR-a u kombinaciji s novim pojedinačnim prvakom, Osječaninom i Gabrijelom Marjanovićem, osvojio prvo mjesto u muškim parovima.
Prvim mjestom u skupini izborio i završnicu pojedinačno, gdje je u osmini finala izgubio od partnera iz igre parova Marjanovića, a s Puljankom Andrejom Orbanić ispao u četvrtfinalu mješovitih parova.
Na prvenstvu su pravo nastupa imali još mlađi kadet Arien Kovačić iz Mihovljana te mlađi kadeti Matija Volf i Franka Mesarić i juniorke Marta Novak iz Šenkovca, ali se nisu prijavili. (ff)







