18.9 C

Nakon poraza u derbiju od Poleta Rudar nastavlja natjecanje u ligi za ostanak

U Murskom Središću se u srijedu odigrao zaostali susret 20. kola 3.HNL Sjever, međimurski derbi između Rudara i Poleta iz Svetog Martina na Muri. Ovo je bio njihov treći ovosezonski susret , a u prethodna dva bolji je bio Rudar, jednom u županijskom kupu, jednom u prvenstvu.
Utakmica je riješena u drugom dijelu nakon što se na odmor otišlo bez golova. U nastavku bolji gosti iz Svetog Martina naplatili su svoju dominaciju s četiri gola. Prvo je Polet u vodstvo doveo mladi perčić u 55. minuti, a tri minute kasnije vodstvo je povećao Glavica. Na 0:3 povećava Težak u 64. minuti, a visoku 0:4 pobjedu zaključuje Brezovec u 83. minuti. Ovim porazom Rudar ostaje na sedmom mjestu i nastaviti će natjecanje u ligi za ostanak, dok će Polet igrati u ligi za prvaka. (d)