11.7 C

Jedinstvena kadetska liga košarka: Izvrsna prva četvrtina kadeta Međimurja protiv Bosca

JKL: Izvrsna prva četvrtina kadeta KK Međimurja protiv Bosca.

U Jedinstvenoj kadetskoj ligi HKS-a u kojoj igra kadetska ekipa KK Međimurje Čakovec, prvenstvo je stiglo do polovice prve dionice u kojoj su naši kadeti odigrali pet utakmica sa svih pet kandidata za Final Four i nažalost doživjeli sve po redu uvjerljive poraze.

Raspored nas nije mazio jer smo po redu igrali sa: Cibonom, Zadrom, Sonik Puntamikom, Cedevitom Junior i u subotu u Zagrebu protiv Bosca. S ekipama koje su selekcionirane i u svojim redovima imaju fizički moćnije i u prosjeku desetak cm više igrače, veliki broj hrvatskih reprezentativaca, tako da porazi s pedesetak razlike nisu neočekivani. Štoviše, neki su predviđali da će porazi biti još teži, međutim, to se ipak nije dogodilo. Dapače, da nemamo problema s ozljedama i koronavirusom zasigurno bi to bilo još bolje, ali što je tu je, mora se igrati i bez onih koji nema zbog više sile.

U subotu je na rasporedu u sklopu 6. kola bilo naše gostovanje u Zagrebu kod Bosca. Osim kapetana Marčeca koji se polako oporavlja od teške operacije koljena, izvan stroja je ostao za ovu utakmicu Beuk, još jedan bek šuter i naš najbolji strijelac u prethodne četiri utakmice.

Usprkos tome, raspoloženo i motivirano krenuo je naš sastav u utakmicu protiv kluba odnedavno nosi ime salezijanskog crkvenog reda i brani naslov kadetskog prvaka Hrvatske iz prošle sezone i odigrao najboljih 10 minuta u ovom prvenstvu.

Odlično je funkcionirala obrana Međimurja, domaći su bili limitirani na teške šutove ili pak ih uopće nisu stigli uputiti. Tako smo po prvi put jednoj puno jačoj momčadi uspjeli iz kontranapada postići nekoliko laganijih poena, a napad je bio organiziran i strpljiv do faula ili izgrađene pozicije za šut.

Trener Štef Novak koristio je šest-sedam igrača u tom dijelu utakmice: Hren, Rodek, Kranjčec, Horvat, Novak, A. Zember i Zaspan koji su uspjeli držati korak za domaćinom, odnosno u 7. minuti voditi sa čak +5 koševa razlike 19-14. Domaći su malo stisnuli u zadnje dvije minuta i četvrtina je završila 21-21.

U 2. četvrtini ništa nije mirisalo da bi domaći mogli napraviti ogromnu razliku kao što je to bio slučaj na poluvremenu. Naime, prve tri minute naši su i dalje bili „u igri“, zaostatak je bio minimalan -3 u 14. minuti igre 28-25.

Međutim, uslijedio je uragan domaćina u narednih šest minuta u kojoj su naši mladi igrači dobili „poštene batine“ koje suci uopće nisu htjeli vidjeti (nije suđeno najmanje šest-sedam osobnih grešaka uz poneku namjernu domaćeg sastava), a u jednoj akciji ozlijeđen je i drugi naš kapetan Lovro Novak kojeg ovaj tjedan očekuju detaljniji liječnički pregledi koljena i nadamo se ipak tek manja stanka.

Sve to je jako utjecalo na naše igrače kojima se s druge strane sudio „svaki dodir“ protivnika i jednostavno su prestali igrati na visokoj agresivnoj razini, kao što je to bio slučaj ranije. Suci su jednostavno u potpunosti promijenili kriterij koji su zauzeli u prvoj četvrtini.

Domaći su se uglavnom na brzinu odlijepili u tom razdoblju, pogodili su nekoliko otvorenih trica (izvrsni strijelci Vušak i Kos), zabili brdo laganih koševa, slobodnih bacanja i prednost je narasla na gotovo nevjerojatnih +30 u samo nekoliko minuta. Naime, na poluvremenu je bilo čak 59-29 za domaće.

U trećoj i četvrtoj četvrtini usprkos daljnjem favoriziranju domaćina od strane sudaca, ipak nije bilo tako drastične razlike, tako da je prednost Bosca i dalje rasla, ali ipak je koš razlika bila puno prihvatljivija -10 koševa u obje četvrtine, za konačnih ipak previsokih 107-55 za domaćina.

U našim redovima najraspoloženiji je bio Franjo Kranjčec s 11 koševa i 6 skokova i 3 asistencije, dok su Horvat, Rodek i A. Zember zabili po 9 koševa.

Rezultati 6. kola: Bosco – Međimurje 107-55, Šibenka – Vrijednosnice Osijek 100-77, Sonik – Zadar 54-53 i Cedevita – Cibona 80-90.

Uz nekoliko odgođenih utakmica među kojima je i ona između Međimurja i Šibenike, nakon šest odigranih nepotpunih kola na tablici vodi Cibona sa svih 6 pobjeda i 12 bodova, ispred Sonik Puntamike i Zadra koji imaju 10, Cedevita i Bosco osvojili su 9, Marsonia ima 8, Stoja i Šibenka imaju po 6, dok su na začelju Vrijednosnice Osijek sa 6 i Međimurje s 5 bodova, ali obje ekipe za sad nemaju pobjedu.

Bez obzira na sve, utakmica je donijela osim „škole“ igranja jakih utakmica i puno toga drugog dobroga za našu ekipu.

Dvije ekipe mladih košarkaška KK Međimurje Čakovec igraju završnicu Regije Sjever u kojoj se pretkadeti U-15 bore za odlazak na drugo natjecanje ispod državnog prvenstva – Kup Regija, a U-13 za naslov prvaka u kategoriji Dječaci.

Tako su već na početku vikenda, u petak navečer igrale su obje ekipe. Pretkadeti su odrađivali zaostalu utakmicu s Donjim Kraljevcem u Ivanovcu. Stigli su do uvjerljive pobjede 79-22 u međusobnom ogledu međimurskih predstavnika u ligi. Uz najveće adute Hrena, Šimunića, Šarića i Kuqija, priliku su dobili svi igrači koji su bili u zapisniku. Na kraju su najefikasniji bili Hren s 18 koševa i Sinković s 11. Gosti iz Donjeg Kraljevca dali su sve od sebe. Najbolje su odigrali drugu četvrtinu u kojoj su dobro parirali domaćinu, ali u preostale tri igrači Međimurja su napravili veliku razliku.

U gotovo isto vrijeme igrala je ekipa dječaka U-13 protiv varaždinske Vindije. Bila je to utakmica 5. kola koju su dobili također uvjerljivim rezultatom protiv varaždinskih vršnjaka 68-31.

Najefikasniji u našim redovima bili su Mikec s 21 poenom i Rušnjak koji je postigao 19.

Našoj ekipi dječaka ovaj tjedan kada su školski praznici slijedi odrađivanje čak tri zaostale utakmice prva tri kola. Glavni konkurent našima za osvajanje naslova prvaka je KK Mladost iz Đurđevca. (Izvješća i fotografije Košarkaški klub Međimurje Čakovec)