2. HNL: Međimurje – Varaždin 0:2, Čelić zabio za vodstvo, Jertec potvrdio pobjedu

Međimurje - Varaždin
Međimurje i Varaždin igraju derbi 10. kola 2. HNL

Na SRC Mladost Čakovec pred rekordnim brojem gledatelja u posljednje vrijeme u jednoj službenoj utakmici čakovečkog kluba (oko 1.200) od 17:30 odigran je ovaj petak susjedski derbi 2. HNL između Međimurja i Varaždina. Gosti su zasluženo slavili 0:2 (0:0) i ispraćeni su s našeg stadiona skandiranjem svojih navijača za važna tri boda. Međimurje je s druge strane upalo u rezultatsku krizu kojoj se ne nazire kraj.

Oba zgoditka pala su u drugom dijelu. Najprije je najbolji igrač Čelić u 74. minuti zabio za vodstvo Varaždina, a pobjedu je nekoliko minuta kasnije potvrdio Jertec zgoditkom iz jedanaesterca.

Novi četvrti poraz Međimurje je zakuhalo samo sebi, jer su opet oba gola primili vrlo jeftino. Uoči prvoga imali su izgledni “skraćeni korner”, a kreirali su kontranapad koji je završio kornerom za goste i loptom u mreži Nemeca. Drugi zgoditak Jertec je zabio iz penala kojeg je nepotrebno skrivio domaći kapetan Režić, fauliravši Kolarića koji nije ozbiljno prijetio domaćim vratima.

Tako je promjena trenera u redovima Varaždina kojeg je od Miljenka Mumleka preuzeo Branko Karačić urodila plodom. Hoće li nakon još jednog uzastopnog poraza doći do promjene i na klupi Međimurja, bit će poznato narednih dana.

TIJEK UTAKMICE

17:30 – Počela je utakmica. Bolje su u utakmicu ušli gosti iz Varaždina, koje u Čakovcu bodri više od 700 gledatelja, ali za sada nema glasnijeg navijanja.

KRAJ UTAKMICE. Varaždin je zasluženo slavio pobjedu od 2:0 u susjedskom derbiju.

83. minuta VARAŽDIN JE POVEĆAO VODSTVO 0:2 – Iskusni Jertec zabio je s bijele točke. Pucao je po sredini gola, a domaći vratar bacio se na stranu. Sada je već posve izgledna pobjeda gostiju i četvrti uzastopni poraz Međimurja.

82. minuta PENAL ZA GOSTE – Režić je nepotrebno srušio Kolarića i sudac Papak svira jedanaesterac za goste.

74. minuta VODI VARAŽDIN 0:1 – Stoper gostiju Juraj Maks Čelić doveo je goste u vodstvo lijepim udarcem glavom s pet-šest metara nakon ubačaja Jertec iz kuta. Slaba reakcija domaćina ne samo zbog lošeg čuvanja igrača koji je zabio, već i ono što se prije događalo. Probudila se publika i navijanje: Varaždin, Varaždin. Sada je tek vidljivo da je većina navijača u Čakovcu stigla iz susjednog grada koji živi za nogomet.

Naime, Međimurje je imalo izgledni “skraćeni korner”, ali je Hranilović neshvatljivo loše ubacio i krenula je kontra gostiju. Sačer je pretrčao nekoliko domaćih igrača, ali onda loše ubacio. Umjesto da Režić doda vlastitom vrataru, izbacio je loptu u korner iz kojeg je Međimurje primilo zgoditak. Nevjerojatno! Umjesto da zaprijete ozbiljno gostujućem vrataru Mrmiću, domaći su si sami “skuhali gol”.

63. minuta NAJVEĆA PRILIKA MEĐIMURJA – Konačno dobra kombinatoria Međimurja po lijevoj strani, a nakon ubačaja Brckovića lopta je došla do Karamarkovića koji se oslobodio čuvara i ostao sam na nekih 12-13 metara. Uputio je solidan prizemni udarac, ali je Mrmić uspio obraniti. Korner za domaćina, dobar ubačaj, ali lopta je prohujala kroz gostujući kazneni prostor.

61. minuta – Opet je zaprijetio Varaždin po lijevoj strani. Na vrijeme je izašao vratar Nemec i skratio kut, tako da gostujući napadač nije mogao zaprijetiti na najbolji način.

60. minuta – Izmjena i kod domaćina. Munivrana ulazi u igru, kao malo iznenađenje ovog derbija, jer je pred četrdesetak dana obavio artroskopiju koljena. Nije bio teži zahvat, pa se brzopotezno oporavio i inzistirao kod trenera Kristića. nakon uključivanja u trenažni proces da je spreman za igru. Izašao je Marcijuš koji ima problema s ozljedom u zadnje vrijeme, očito nije pravi nakon kup utakmice upravo protiv Varaždina kada je odigrao sjajnu utakmicu, ali je ozlijeđen nakon starta Bamidelea.

57. minuta – Gostujući trener prvi vuče potez. Mijenja čak dva napadača. Sačer i Vuk ušli su umjesto Miklića i Havelku.

55. minuta – Sudarila su se dva igrača na sredini terena, srećom nije bilo posljedica.

46. minuta – Krenulo je drugo poluvrijeme. Sličan razvoj događaja kao i u prvom dijelu, igra se sigurno s jedne i druge strane.

45. minuta – Nema golova u Čakovcu u derbiju susjeda. 0:0 je nakon prvih 45 minuta. Gosti su bili nešto konkretniji od domaćina, ali nije bilo previše dobrog nogometa. Derbi je za sada u znaku da je važnije ne primiti, nego zabiti zgoditak.

36. minuta – Još jednom su gosti u ofsajdu, domaća obrana igra jako visoko, napadači Varaždina već su nekoliko puta krenuli sami prema golu, ali bili su u nedozvoljenom položaju. U slučaju dobrog pasa, ako ovako nastavi igrati obrana Međimurja, mogli bi Varaždinci napraviti i stopostotnu šansu. Za sada se to srećom nije dogodilo.

41. minuta – Dobar ubačaj Pajića s desne strane pred vrata Međimurja, ali Karamarković je bio prekratak.

35. minuta – Sada je i Međimurje došlo pred gostujuća vrata, ali udarac Marcijuša bio je neprecizan.

33. minuta – Nova opasna situacija pred domaćim vratima, ali nakon dobrog prodora Bamidelea ipak je otklonjena opasnost.

31. minuta – ŠANSA ZA VARAŽDIN – U proteklih petnaestak minuta nismo vidjeli ništa na terenu, a onda prva dobra prilika i to za Varaždin. Čelić je napravio prodor duboko u polje Međimurja i neometan pucao s petnaestak metara, ali obranio je vratar Nemec.

13. minuta – Konačno su se probudili i domaći zaprijetio je Trojak, ali njegov dobar udarac blokiran je. Samo korner za Međimurje iz kojeg se ništa nije dogodilo.

5. minuta – Prvi opasniji ubačaj pred vrata Međimurja, ali otklonjena je opasnost.

Obje ekipe su inače nakon odlično starta u sredini prvenstva zapale u krizu rezultata. Domaći su tri poraza za redom, a Varaždin je također u negativnoj seriji zbog koje je smijenjen dosadašnji trener Mumlek. Po prvi puta danas momčad u Čakovcu vodi novi trener Branko Karačić.

U utakmicu 10. kola obje ekipe ušle su u oslabljenim sastavima. Ne igraju za jedne i druge najbolji napadači. Kod domaćina zbog ozljeda Škvorc i Munivrana, a kod gostiju golgeter Benko zbog kartona.

Varaždinci su bili opasnija momčad u prvom dijelu lokalnog derbija

MEĐIMURJE – VARAŽDIN 0:2 (0:1)

ČAKOVEC. SRC Mladost. Gledatelja: 1.000. Sudac: Dino Papak (Šibenik) – 6. Pomoćnici: Neven Gulin (Šibenik) i Dejan Vuković (Zagreb). Delegat: Daro Mrzljak (Draganići).
MEĐIMURJE (4-3-3): Nemec 6– Pajić 6, Režić 5, Pušić 5, Brcković 6– Hranilović 5, Marić 5,5, Zanjko 5 – Marcijuš 5 (od 60. Munivrana 5), Karamarković 6, Trojak 5 (od 70. Trojak 5). Trener: Kristić.
VARAŽDIN: (4-2-3-1: Mrmić 6– Perković 6 (od 84. Stolnik-), Čelić 7, Senić 6, Bamidele 6 – Kolarić 6,5, Jertec 6– Glavica 6, Golubar 6, Havelka 5 (od 54. Vuk 6) – Miklić 5 (od 54. Sačer 6,5). Trener: Branko Karačić.