Odlična Tonka svladala iskusnu suparnicu i upisala treću pobjedu zaredom

Novi dan, nova pobjeda za Tonku u Zagrebu.

Nakon što je u protekla dva dana ostvarila dvije pobjede u kvalifikacijskom dijelu turnira, Antonia Ružić danas je u prvom kolu glavnog dijela Zagreb Ladies Open slavila protiv iskusne Slovenke Polone Hercog, trenutno 164. igračice svijeta.

U prvom setu Antonia je krenula veoma dobro, nakon čega je Slovenka dobro uzvratila da bi se potkraj prvog seta međimurska tenisačica ponovno vratila i uzela set sa 7:5. Drugi set je također pripao Orehovčanki s nešto uvjerljivijih 6:3 te je nakon sat vremena i 52 minute upisala novu veliku pobjedu.

Ovo je njezin prvi turnir po povratku nakon ozljede i već ima tri odlične pobjede. Posljednja pobjeda još je i veća kada se uzme u obzir da je Slovenka nekada bila 35. igračica svijeta.

Antoniju sada u drugom kolu čeka hrvatski okršaj protiv Tare Würth. Meč je na rasporedu sutra u 11:30.