Fenomenalna Antonia Ružić pobjedom izborila četvrtfinale ITF turnira

Međimurska tenisačica Antonia Ružić danas je odigrala susret osmine finala u portugalskom gradu Funchalu protiv 27-godišnje Španjolke Andree Lázaro García, inače 234. igračice svijeta.

Susret ITF-ova turnira na vanjskoj tvrdoj podlozi trajao je sat vremena i 59 minuta.

Antonia je u iznimno neizvjesnom prvom setu punom preokreta uspjela slomiti otpor Španjolke rezultatom 7:5. U drugom setu nešto lakši početak Orehovčanke do vodstva 3:0, nakon čega se njezina suparnica budi i preokreće set u svoju korist 3:6.

Treći set na samom je početku kratko prekinut zbog vremenskih neprilika, no ubrzo je nastavljen. Antonia iskusno i rutinski uzima set s nevjerojatnih 6:0, upisuje ukupnu pobjedu 2:1 te zasluženo odlazi u četvrtfinale turnira.