Fantastična Antonia Ružić novom pobjedom stigla do polufinala portugalskog turnira

Nakon četiri uzastopne pobjede, Antonia Ružić danas je odigrala susret četvrtine finala turnira u portugalskom Lagosu protiv osme nositeljice, švicarske predstavnice Simone Waltert, 262. igračice na WTA ljestvici.

Nakon što je dvije pobjede zabilježila u kvalifikacijskom dijelu turnira, još dvije je pridodala u regularnom dijelu. Redom su padale bolje pozicionirane suparnice na WTA ljestvici: Alice Rame (391.), Tina Cvetkovič (605.), Irina Fetecău (242.) te Nastasja Mariana Schunk (305.).

Uvjerljivim pobjedama mlada Orehovčanka pokazala je kako se može nositi s bolje pozicioniranim igračicama, potvrdila je svoju kvalitetu te favoritkinje redovno slala kući.

U današnjem meču odigranom na vanjskoj tvrdoj podlozi, u prvom setu Antonia je dominantno pobijedila svoju suparnicu sa 6:0. Drugi set također je pripao mladoj Orehovčanki, nakon napete borbe 6:4 pa je pobijedila ukupnim rezultatom 2:0.