18.9 C

Antonia Ružić ostvarila najbolji plasman karijere na WTA ljestvici

Nakon što je ove godine ostvarila brojne zapažene rezultate, Antonia Ružić stigla je do najboljeg plasmana na WTA ljestvici u svojoj karijeri.

WTA ljestvica, poredak najboljih tenisačica svijeta od strane krovne udruge ženskog profesionalnog tenisa, osvježava se svakog ponedjeljka te je Antonia napredovala 73 mjesta pa je od danas 729. igračica svijeta s ukupno 42 WTA boda.

Talentiranoj međimurskoj tenisačici ovo je samo potvrda napornog rada kroz cijelu godinu.

Podsjetimo, krajem srpnja ove godine Antonia je osvojila Europsko prvenstvo do 18 godina u švicarskom Klostersu te tako postala prva Hrvatica s europskom krunom u singlu u konkurenciji do 18 godina.

Također je s hrvatskom ženskom teniskom reprezentacijom do 18 godina početkom kolovoza osvojila drugo mjesto European Summer Cupa u francuskom Granvilleu, dok je krajem istog mjeseca osvojila ITF turnir u austrijskom Bad Waltersdorfu s pet ostvarenih pobjeda.