Hodošan slavio protiv Aquaestila, a Mihovljan teško poražen od Varaždina

U 12. kolu ženske HEP Superlige Hodošan je slavio u gostima kod Aquaestila sa 4:3. Veoma važna pobjeda s kojom su Hodošančanke pobjegle od opasne zone, točnije odmaknule su Mladosti.

Trenutno su sedme s pet pobjeda i sedam poraza, s istim omjerom kao  šestoplasirana Pula.

Meč s potpuno drugačijim ishodom odigrao je Mihovljan koji je bez najbolje igračice, Sunčice Zajec izgubio od Varaždina s maksimalnih 4:0.

Odličan meč odigrale su igračice Hodošana u Dugoj Resi gdje su sa 4:3 svladale Aquaestil. To je bila druga pobjeda Hodošana, a treći poraz dugoreškom sastavu u nastavku sezone. Još važnije je da je Hodošan odmaknuo Mladosti te se izjednačio s Pulom (5-7).

Za razliku od prošlog kola Aquaestil je igrao s najjačom postavom. Meč je otvoren pobjedom Han Xue protiv Paule Markati, ali potom je uslijedio niz Hodošana. Magdalena Basić je svladala Šantek s 3:1, a potom identičnim rezultatom i Tamara Ramić nadigrala Franović. U parovima su nakon četiri seta Markati i Ramić slavile  nad Han Xue  i Šantek (-8, 11, -17, -7). Potom je Aquaestil na krilima Han Xue i Franović izjednačio, ali konačnu pobjedu donijela je Ramić lako nadigravši Šantek s 3:0. Zanimljivo je da su se ove dvije ekipe srele u prvom dijelu sezone i tad je Aquaestil slavio sa 4:0 pritom izgubivši tek tri seta.

Mihovljan je teško poražen na domaćem terenu od Varaždina sa 4:0. Gostujuće igračice su od početka krenule silovito, a do kraja susreta Mihovljanke nisu uzele niti set. Sara Mikac je izgubila od Poljak, Dora Cividini od Petek, Bojana Kolarić od Brodar, a sestre Cividini u paru od Poljak i Brodar. Mladost je pružila odličan otpor Tisu-u, drugoplasiranom sastavu  Superlige, i to bez Pavlović, ali i poraz nakon sedam mečeva. Trenutno su osme s omjerom 3-9, deveti Mihovljan ima 2-10, a posljednje plasirana Crikvenica 1-11. Dr. Časl je imao lagan posao na gostovanju kod Crikvenice. Bjelovar je na domaćem terenu nadigrao Pulu sa 4:1.

Zanimljiv meč igrao se u Zagrebu gdje je Tis u gostima slavio nad Mladosti sa 4:3. Dr. Časl je slavio na gostovanju kod Crikvenice sa 4:0.

Rezultati 12. kola: Aquaestil – Hodošan 3:4 (Han Xue – Markati 3:0 /11:6, 11:4, 11:6/, Šantek – Basić 1:3 /5:11, 11:5, 8:11, 3:11/, Franović – Ramić 1:3 /10:12, 11:6, 7:11, 8:11/, Han Xue/Šantek – Markati/Ramić 1:3 /8:11, 13:11, 17:19, 7:11/, Han Xue – Basić 3:1 /12:14, 11:3, 11:7, 11:7/, Franović – Markati 3:1 /9:11, 11:6, 11:6, 11:4/, Šantek – Ramić 0:3 /6:11, 7:11, 5:11/, sudac: Branko Škrtić, Duga Resa) Mihovljan – Varaždin 0:4 (Mikac – Poljak 0:3 /7:11, 7:11, 4:11/, D. Cividini – Petek 0:3 /6:11, 4:11, 6:11/, Kolarić – Brodar 0:3 /9:11, 9:11, 4:11/, D. Cividini/M. Cividini – Brodar/Poljak 0:3 /2:11, 3:11, 7:11/, sutkinja: Sanja Loparić, Lopatinec). Bjelovar – Pula 4:1, HASTK Mladost – TIS Ritmo 3:4, Crikvenica – Dr. Časl 0:4.

Parovi 13. kola, subota 25. veljače – u 11 sati: Crikvenica – Mihovljan, Dr. Časl – HASTK Mladost, TIS Ritmo – Bjelovar, Pula – Aquaestil; u 15 sati: Hodošan – Varaždin.