4 C
Subota, 20 travnja, 2024

Težak poraz naših rukometašica protiv Brazila, dobra igra Stele Posavec u obrani

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija u prvom kolu skupine G ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva u Španjolskoj, protiv Brazila upisala je poraz.

Prvo poluvrijeme završilo je 12:18 za reprezentativke Brazila, dok je drugo završilo 25:30.

Unatoč dva vezana pogotka Hrvatske na početku poluvremena, obrana se nije poboljšala pa Brazil olako uzvraća. Dobro igru u 5-1 obrani pokazala je naša Stela Posavec. Neralizirani sedmerci, propuštene prilike naših predstavnica i brojne obrane vratarke Brazila onemogućile su smanjenje velike brazilske prednosti.

Hrvatska igra bila je poremećena od početka igre, posebno jer je Ćamila Mićijević većinu utakmice bila potpuno odvojena. U drugu polovicu drugog poluvremena naše rukometašice ulaze s velikim zaostatkom od -9. Dominacija Brazila se nastavila i prema kraju utakmice, iako je bilo za očekivati kako će Brazil biti teška prepreka, krajnji rezultat od 25:30 je razočaravajući.

Sljedeću utakmicu Hrvatska igra protiv Paragvaja u subotu 4. prosinca u 18:00, dok posljednju utakmicu u skupini igra u ponedjeljak 6. prosinca protiv Japana u 20:30.