0 C
Ponedjeljak, 6 veljače, 2023

Hrvatska pobijedila Bahrein i osigurala deveto mjesto

Kauboji su večeras protiv Bahreina najvjerojatnije odigrali svoju posljednju utakmicu na Svjetskom prvenstvu u Poljskoj i Švedskoj.

Bahrein se pokazao kao tvrd orah, dok je naša 5-1 obrana bila iznimno loša. Unatoč 17 postignutih pogodaka u prvom dijelu, Hrvatska je primila čak 16 čime je pobjeda od plus 22 (kojom bi zadržali koliko-toliku nadu za plasman u četvrtfinale) postala nemoguća.

Iako je Bahrein pokazao solidnu igru te dugo držao egal, to nije opravdanje za lošu predstavu Kauboja. Rukometaši Hrvatske tek su malo živnuli u nastavku pa je tako sredinom drugog dijela rezultat bio +8 (28:21).

U nastavku je Hrvatska igrala obranu 6-0 što se pokazalo kao nešto bolja opcija. Napravljena je veća razlika, a utakmica je završila pobjedom 43:32, dok su najefikasniji u našim redovima bili Martinović i Glavaš, svaki s 11 postignutih pogodaka.

Ova pobjeda donijela je momčadi izbornika Hrvoja Horvata deveto mjesto te, vjerojatno, i plasman u kvalifikacije za Olimpijske igre u Parizu 2024. godine.

Za prolaz u četvrtfinale potrebno je egipatsko čudo, odnosno, samo ako Egipat slavi protiv Danske s 12 ili više razlike te 11 razlike, ako Danska zabije 26 ili manje golova.

Utakmica između Egipta i Danske na rasporedu je večeras u 20:30. Treba spomenuti kako je Egipat već osigurao prolaz pošto je prva reprezentacija sa osam bodova.