7 C

Rukomet: Nova pobjeda Čakovca za diobu drugog mjesta, Prelog pokleknuo u nastavku

U 5. kolu 1. HRL Sjever rukometaši Preloga gostovali su kod Novog Zagreba i dobro odigrali prvu dionicu koju su završili svojim vodstvom 15:17.

U nastavku su se držali još petnaestak minuta, domaći preuzimaju inicijativu i do kraja samo povećavaju vodstvo i pobjeđuju 35:32. Najefikasniji u redovima Preloga su bili Toplek i Zadravec s po 8 pogodaka.

U dvorani Graditeljske škole Čakovec je dočekao Sisak i dominirao do pred sam kraj poluvremena, imao nekoliko pogodaka prednosti, a na odmor se odlazi rezultatom 16:15.

U nastavku i dalje Čakovec vodi, u 44. minuti ima +5 ( 25:20), da bi u 53. minuti Siščani došli na gol razlike (27:26). Ipak u završnici susreta igrači Vladimira Canjuge ne dozvoljavaju gostima da se približe i pobjeđuju 32:28.

S nova dva boda nalaze se na diobi drugog mjesta s Novim Zagrebom.

U domaćim redovima posebno raspoložen je bio Igor Krajner sa 7 pogodaka.