18.9 C

Podravkašice protutnjale kroz Čakovec

Rukometašice Podravke Vegete jučer, u petak, u sklopu sedmoga kole Prve HRL za žene gostovale su u Čakovcu kod Zrinskog.

Igračice trenerice Snježane Petike s uvjerljivih 35:26 (17:13) nadigrale su Zrinskice koje s klupe vodi bivši trener koprivničkog kluba Goran Mrđen, bodovno se izjednačivši na vrhu prvenstvene ljestvice s Lokomotivom.

Podravkašice su po prvi puta povele u desetoj minuti preko Ane Toth, a ista igračica odvela je svoju ekipu u 13. minuti na dva pogotka prednosti.

Nastavak prvoga dijela bio je potpuno izjednačen, no Podravka je podizanjem razine igre otišla na odmor s vodstvom 17:13.

Domaće igračice u nastavku nisu uspjele ozbiljnije ugroziti stvorenu prednost koprivničkog sastava koji je tako došao do važnih bodova na neugodnom gostovanju.

Iznimno efikasna s 11 pogodaka iz 13 pokušaja bila je Marijeta Vidak, dok je kod Zrinskog Ana-Maria Gavrić za jednak broj pogodaka potrošila 21 loptu.

Podravkašice će već u utorak u osmome kolu ugostiti Pitomaču, dok u petak putuju u Dansku na prvi kvalifikacijski susret EHF Kupa s Viborgom.

PRVA HRL, 7. KOLO:

ZRINSKI ČAKOVEC – PODRAVKA VEGETA 26:35 (13:17)

ČAKOVEC – Sportska dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 150. Suci: Igor Hunjadi i Marijo Zečević (obojica Zagreb). Nadzornik HRS-a: Vladimir Peković (Varaždin).

ZRINSKI: Kozjak (6+0), Zvorc (5+0), Vuić (-); Gavrić 11(7), Lukić 2, Polak, Senčar, Pajić, Balić, Resman, Grubišić 2, Car 4(1), Vukojević 7, Šestak, Androić. TRENER: Goran Mrđen.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (-), Kapitanović 9+2, Ećimović 2+1; Turk 5, Dežić 5, Karlovčan 5, Popović, Toth 3, Džono, I. Mrđen 4, Franušić 1(1), Vidak 11(3), Pavlović 1, T. Petika, Horvat, Debelić. TRENERICA: Snježana Petika.

SEDMERCI: Zrinski 12(8) Podravka Vegeta 4(4).

ISKLJUČENJA: Zrinski 6 minuta (Gavrić, Resman, Šestak), Podravka Vegeta 6 minuta (I. Mrđen 2+2,Vidak 2 ).

Izvor: klikaj.hr