15.6 C

Izvrsna Paula Posavec zabila pet pogodaka u ligaškoj utakmici

Rukometašice slovenskog Krim Mercatora jučer su odigrale prvu utakmicu domaćeg prvenstva te upisale visoku pobjedu 34:21 (19:11). Strahoninčanka Paula Posavec odigrala je odličnu utakmicu i zabila pet pogodaka.

Domaće rukometašice, popularno nazvane „Tigrice“, u susret su krenule dosta rezervirano pa su gošće iz ŽRK Izole povele s 1:4 u sedmoj minuti. Nakon potrebne minute odmora, ljubljanske rukometašice zaigrale su punom snagom pa su u sljedeće četiri minute izjednačile na 5:5, dok do poluvremena „bježe“ na sigurnu razliku 19:11.

Drugo poluvrijeme „Tigrice“ su iskoristile kako bi dale priliku mlađim igračicama da steknu iskustvo pa je susret završio rezultatom 34:21.

Sljedeću utakmicu igraju u nedjelju 20. veljače u EHF Ligi prvakinja protiv švedskog IK Sävehof. Za prolazak u dodatno doigravanje dovoljna im je pobjeda ili remi.