4.5 C

Odlična Hrvatska sjajnom igrom vodi protiv Francuske

Hrvatska rukometna reprezentacija u Montpellieru igra prvu utakmicu kvalifikacijskog turnira za odlazak na Olimpijske igre u Tokiju.

Hrvatska obrana krenula je u formaciji 5-1. Utakmicu su započeli: Marin Šego na golu, David Mandić i Ivan Čupić na krilima, na vanjskim pozicijama Domagoj Duvnjak, Ivan Martinović i Igor Karačić te na crti Željko Musa. Luka Cindrić svoju je priliku čekao s klupe.

Kauboji prvi napad nisu uspjeli realizirati, no na sreću nisu ni Francuzi. Prvi pogodak je zabio Domagoj Duvnjak u 5. minuti. U prvoj četvrtini utakmice nije bilo puno pogodaka, već se igralo dosta nervozno pa je rezultat bio 5:5.

U drugom dijelu prvog poluvremena Hrvatska je ubrzala igru te se u 22. minuti odlijepila na čak 3 razlike (7:10). Francuska je djelovala dosta nervozno, a naša obrana je bila na visini zadatka.

Prvi dio rukometnog klasika završio je rezultatom 12:15 za Hrvatsku.

U drugom susretu iste skupine nije bilo iznenađenja. Portugal je, bez preminulog golmana Afreda Quintane, pobijedio Tunis rezultatom 34:27 te napravio prvi korak prema Tokiju.