3.9 C
Utorak, 19 ožujka, 2024

Izjednačena utakmica na završnici turnira: Zabila i Nikolina Zadravec!

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija današnjim susretom protiv bivših svjetskih prvakinja Brazilki u Poreču odlučuje o pobjedniku međunarodnog turnira HEP Croatia Cup.

Susret u dvorani Žatika od prve minute započela je Nikolina Zadravec. U prvom dijelu naše rukometašice igrale su dobru obranu unatoč pritisku Brazilki. U 13. minuti nakon odličnog dodavanja na krilo svoj prvi pogodak zabila je Nikolina Zadravec. Hrvatska uskoro posustaje u igri, nema pravi protok lopte pa Brazil preokreće rezultat što je primoralo prvi time-out. Nakon nekoliko izmjena u formaciji, naše rukometašice hvataju priključak te je prvo poluvrijeme završilo rezultatom 12:12.

Hrvatska treba poboljšati igru u nastavku kako bi osvojila turnir.

Nekoliko rukometašica je propustilo ovo reprezentativno okupljanje, pa tako i naša Paula Posavec, dok reprezentaciju vodi Snježana Petika.

Pobjeda protiv svjetskih prvakinja

U prvom utakmici naše reprezentativke upisale su pobjedu 24:23 protiv aktualnih svjetskih prvakinja Nizozemki čime su pokazale zašto pripadaju eliti europskog rukometa.

Doprinos spomenutoj važnoj pobjedi dala je i naša Nikolina Zadravec zabivši 2 pogotka, dok je obranu odlično odigrala Stela Posavec.