Hrvatske rukometašice pobjedom nad Brazilkama osvojile turnir u Poreču!

Večerašnjom pobjedom nad Brazilkama u dvorani Žatika u Poreču, Hrvatska ženska rukometna reprezentacija osvojila je HEP Croatia Cup.

Nakon prvih pola sata rezultat je bio 12:12, pri čemu je jedan pogodak zabila Nikolina Zadravec.

Na početku drugog poluvremena naše rukometašice propustile su puno prilika te dopustile Brazilkama da preokrenu rezultat u svoju korist. Fizički superiornije u obrani nisu dopuštale lake pogotke. Nakon loših prvih 10 minuta u nastavku je ušla u igru Stela Posavec, a ubrzo nakon toga izborila je i sedmerac te pokazala odličnu igru u organizaciji napada. Ponovno je odličnu utakmicu odigrala Tea Pijević pri čemu je upisala i dvoznamenkast broj obrana. U posljednjoj trećini Hrvatska se uspjela ‘odlijepiti’ na nekoliko pogotka prednosti.

U 28. minuti važan pogodak postigla je Stela Posavec!

Hrvatska je uspjela utakmicu privesti kraju rezultatom 24:21.

Ovom pobjedom Hrvatska je osvojila HEP Croatia Cup i pokazala da spada u sam vrh europskog ženskog rukometa.