3.2 C
Četvrtak, 2 veljače, 2023

Sjajna Hrvatska srušila Mađarsku, sestre Posavec zabile četiri pogotka

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija večeras je u Areni Stožice protiv Mađarske odigrala drugo kolo skupine A ovogodišnjeg Europskog prvenstva te slavila 21:18.

Nakon što su naše djevojke pružile dobar otpor favoriziranom sastavu Norveške u prvom kolu, drugo kolo donijelo je važnu utakmicu i borbu za prijenos dva vrijedna boda u drugi krug.

Nakon nekoliko propuštenih prilika na početku utakmice, prvo vodstvo je u 4. minuti pripalo Hrvatskoj.

“Kraljice šoka” sjajno su postavile obranu pa rukometašice Mađarske svoj prvi pogodak postižu tek u 12. minuti. Mađarska obrana nije imala lijeka za proigravanje na crtu, što je itekako dobro koristila Ana Debelić. U igri naših rukometašica svakako treba istaknuti i pohvaliti raznovrsnost u napadu, dok su mađarske rukometašice nakon nekog vremena uspjele konsolidirati redove te počele prvenstveno igrati 7 na 6 u napadu.

Prvo poluvrijeme je završilo 10:7 za Hrvatsku. Paula Posavec je odlično odigrala na krilu te zabila dva pogotka.

Stela Posavec prve minute je danas upisala početkom drugog dijela, unijela malo živosti u igru te ubrzo zabilježila asistenciju i pogodak. Izabranice Nenada Šoštarića nastavile su u sjajnom ritmu pri čemu treba istaknuti Teu Pijević koja je svojim obranama izbezumila mađarske rukometašice.

Mađarice su u napadu nastavljale 7 na 6, no zbog slabe realizacije i organizirane obrane naših rukometašica, nisu uspjele uhvatiti priključak. Utakmica je završila 21:18.

Paula je pridodala još jedan pogodak s krila, odigrala skoro cijelu utakmicu te pretrčala najviše. Stela se istaknula svojim prodorima kojima je nerijetko zaradila sedmerac. Najefikasnija u redovima Hrvatske bila je Valentina Blažević sa devet pogodaka i osam asistencija.

U drugoj utakmici skupine A Švicarska i Norveška će snage odmjeriti večeras u 20:30.

Mađarska se u prvom kolu dosta namučila protiv borbene Švicarske te je do pobjede 33:28 stigla u posljednjih desetak minuta. Posljednju utakmicu igra protiv Norveške, dok naše reprezentativke u utorak, 8. studenog, igraju protiv Švicarske.