6.1 C

Hrvatska novim porazom ostala bez borbe za medalju, Stela i Paula zabile četiri pogotka

Nakon poraza protiv Slovenije, rukometašice Hrvatske danas su imale novi izazov na Europskom prvenstvu – susret protiv Danske, svjetske rukometne velesile.

Nakon 60 minuta igre Hrvatska je uvjerljivo poražena od Danske rezultatom 17:26.

Lošem ulasku u utakmicu svjedoči samo jedan zabijen pogodak u prvih 10 minuta, da bi drugi “došao” iz sedmerca tek u 15. minuti (rezultat 2:6).

Igra Danske nije bila spektakularna, no dovoljna protiv loše predstave Hrvatske uz brojne greške. “Kraljice šoka” bude se tek nakon 20. minute, pa u 22. zabija Paula Posavec na asistenciju sestre Stele koja kasnije, u 25. minuti, i sama postiže pogodak za solidnih 6:9.

Stela je do kraja poluvremena upisala još jednu asistenciju, da bi Paula u 29. minuti zabila za 8:12. Igra naših rukometašica nije funkcionirala niti u obrani niti u napadu, pri čemu treba istaknuti neefikasnost u trenucima kada je Danska imala igračicu manje.

Zbog izgubljenih lopti krajem prvog dijela, Danska do kraja zabija još dva pogotka za konačnih 8:14, a veći zaostatak tijekom prvih pola sata je spriječila vratarka Pijević.

Drugačija Hrvatska na početku nastavka, no Danska uvjerljivo “uzima” završnicu

Puno bolji ulazak u drugo poluvrijeme uz tri uzastopna pogotka naših reprezentativki pri čemu treba istaknuti i onaj Stele Posavec u 36. minuti.

Vratarke su briljirale, nervoza u danskim redovima je rasla sve do 39. minute, kada nakon skoro punih devet minuta uspijevaju zabiti pogodak. U 42. minuti Hrvatska je bila na samo dva pogotka zaostatka (13:15), nakon čega je uslijedila “crna rupa” u našoj igri.

Dankinje hvataju ritam, postižu pogodak za pogotkom pa u 48. minuti imaju 14:20, veliku zalihu za završnicu same utakmice. U samoj završnici potpuna dominacija Dankinja koje samo povećavaju svoju prednost, dok treba istaknuti kako je Stela tijekom poluvremena upisala dvije asistencije.

Nestvarnih 10 sedmeraca je bilo dosuđeno za Dansku, od kojih je pet bilo realiziranih.

Unatoč dobrom pristupu na početku drugog dijela, na kraju ipak uvjerljiv poraz 17:26 čime se Hrvatska oprašta od borbe za medalju.

Naše reprezentativke sljedeću utakmicu igraju u srijedu, 16. studenog u 18:00 protiv Švedske.