5.6 C

Za dlaku: Hrvatska ostala bez finala Svjetskog prvenstva

Teška utakmica Hrvatske protiv Norveške u polufinalu Svjetskog rukometnom prvenstva u Francuskoj, ali nažalost i poraz za našu repku.

Na kraju je Hrvatska izgubila tragično od Norveške 28:25.

Hrvatska je počela utakmicu vodstvom, ali Norveška je stizala. U drugom dijelu prvog poluvremena zapela je malo obrana Hrvata pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 12:10 za Norvešku.

Nakon odmora Hrvatska se vraća u tekmu odličnom igrom. Čak Hrvatska i vodi dva razlike na 18:16. Puno greški s jedne i druge strane, te se zaista vodi lavovska borba za svaki gol posljednjih 10 minuta utakmice. Još jedna infarktna utakmica, a za Hrvatsku su zaredala isključenja.

U 55. minuti Hrvatska vodi 22:20. Minutu prije kraja je 22:22. Suci u zadnjoj sekundi utakmice dosuđuju sedmerac za Hrvatsku.

Zlatko Horvat puca sedmerac, norveški golman brani te se igra produžetak.

U produžetku još Stepančić u osmoj minuti dobiva treći put dvije minute te crveni karton. Nikakva borba nije bila dosta, Norvežani su pobijedili Hrvatsku 28:25.

Norvežani slave, a naši rukometaši su jedva zaustavili i pokoju suzu nakon što sav trud nije bio dovoljan.

Hrvatska ipak igra sutra, 28. siječnja u 20:45, za broncu protiv Slovenije.

Norveška pak je u finalu, gdje ih čeka uvijek jaka Francuska.