13.1 C
Utorak, 16 travnja, 2024

Zrinskice poražene od Sesveta na domaćem terenu

Rukometašice Zrinskog jučer su u dvorani Graditeljske škole Čakovec u sklopu 18. kola 1. HRL za žene poražene od ekipe Sesvete Agroproteinka 29:32.

Nakon izjednačenog ulaska u utakmicu, gostujuća ekipa polako se odvaja do iznimno visokih osam razlike (7:15) u 18. minuti, da bi Zrinskice uspjele do poluvremena smanjiti na 15:20.

U drugom dijelu bolja igra domaćih rukometašica koje stižu do izjednačenja u 44. minuti (23:23). Nažalost, u završnici utakmice ekipa Sesveta je imala više koncentracije i mirnoće pa uspijevaju privesti utakmicu kraju rezultatom 29:32. U redovima Zrinskog najviše golova je zabila Hannah Vuljak (12), dok je Marta Kozjak upisala 11 obrana.

– Prvo čestitala bih gošćama na zasluženoj pobjedi, a svojim igračicama na karakteru i borbenosti. Nije bilo lako doći sa 7:15 na 22:22. Opet smo bile dobre drugo poluvrijeme, ali na kraju nije bilo možda i malo sreće da neka lopta ode na našu stranu kada se utakmica lomila, poručila je nakon utakmice trenerica Dragica Džono.

Zrinski: Marta Kozjak (11/42), Ana Ugrin (0/1), Dora Car, Anja Balent (4), Ema Balaško (2), Monika Pratljačić (7), Maja Martinčević (1), Melani Balić (2), Ira Resman, Lana Bartolić, Sara Krizmanić, Lana Blagus (1), Viktorija Rebernik, Bianca Strbad, Hannah Vuljak (12), Karla Zanjko.

Zrinskice već u srijedu u svojoj dvorani dočekuju ekipu Podravka Vegete u sklopu zaostalog kola.