4 C

1. HRL Sjever: Porazi Preloga i Čakovca protiv vodećih Rudara i Moslavine

U nastavku prvenstva 1. HRL Sjever porazi naših predstavnika protiv favoriziranih gostiju.

Prelog koji se već davno oprostio od lige ugostio je lidera na tablici, ekipu Rudara koja je i u 20. nastupu upisala 20. pobjedu, dok je Prelog još uvijek bez boda.

Od samog početka rukometaši Rudara nametnuli su ritam i do odlaska na odmor stekli visoku prednost (12:20). U nastavku rutiniranom igrom privode utakmicu kraju i uvjerljivo pobjeđuju 26:36. Kod domaćih Čapalija je pogodio 8 puta, dok su Novak i Selimi zabili po 5 golova.

Drugi naš predstavnik MRK Čakovec nema brigu oko opstanka, ali u proljetnom nastavku niže poraze, ovaj današnji protiv Moslavine im je već peti uzastopni. Čakovčani su se držali do 15. minute kada je bilo 7:7, gosti se malo odvajaju i u 25. imaju +3 (9:12), a na poluvremenu je 9:12.

U drugom dijelu prednost gostiju se povećava, u 40. minuti je već 14:22, da bi susret završio pobjedom Moslavine 26:33. Sklepić je pogodio 7 puta, dok su Krajner i Tkalčec zabili po 4 gola. (d)