12.8 C
Utorak, 16 travnja, 2024

Leteći medvjedi pred vjernim navijačima srušili Valpovku za 17. pobjedu u sezoni!

Leteći medvjedi pobijedili su 40:28 Valpovku za 17. pobjedu u sezoni. I to u 18 utakmica, za nova dva boda, odnosno, ukupno sedam ispred drugoplasiranog Bjelovara.

Domaći su pred 500 gledatelja poveli u prvoj minuti preko Hozjana te vodstvo nisu ispuštali do kraja utakmice. Ozbiljan pristup i maksimalna koncentracija nisu dopuštale momčadi iz Valpova bilo kakvu priliku za izjednačenje. Uz furiozan početak u kojem su poveli 5:1 već nakon pet minuta, prednost Čakovčana rasla je konstantno pa je u 15. minuti bilo +8 (14:6), da bi prvo poluvrijeme završili s visokih +13 (25:12).

Igrači trenera Josipa Borkovića provjereni recept nastavili su i u drugih pola sata te je rezultat u 45. minuti bio 34:19. Uslijedilo je rutinska igra do kraja za visoko +12 slavlje (40:28).

Desetka Tina Tompića

U domaćim redovima najraspoloženiji je bio Tin Tompić s 10 pogodaka, dok je za Valpovku najviše zabio Anton Parat (5).

MRK Čakovec: Martinez, V. Horvat, Hozjan (7), Friščić (5), Zadravec (4), Tkalčec (2), Sklepić (4), Vuković, Varošanec (1), Vincek (2), Novak (1), Toplek, E. Horvat, Tompić (10), Horvatić, Goričanec (4). Trener: Josip Borković.

RK Valpovka: Ostajmer, Steiner (3), Parat (5), Markota (2), Radović (3), Punda (2), Stojić (2), Tisuacki (3), Liović (1), Novokmet (2), Haramabašić (1), Lazar, Begović (2), Barišić (2). Trener: Alenko Bajer.

Protivnička momčad teško je dolazila do gola pokraj čvrste i pokretljive obrane, dok su naši rukometaši punili mrežu sa svih pozicija na suprotnoj strani. Krila su bila posebno dobro raspoložena ubacivši zajedno gotovo polovicu ukupnog broja golova. Vanjska linija i pivoti također su bili nezaustavljivi te su stvarali velike probleme obrani Valpovke. Valja napomenuti da su priliku za igru dobili svi igrači u sastavu. Hvala brojnim navijačima koji su bodrili našu ekipu do nove pobjede te uživali u uzbudljivim rukometnim potezima, poručuju iz MRK-a Čakovec.

Čakovec je tako učvrstio vodeću poziciju 1. HRL Sjever te trenutno ima 35 bodova ispred Bjelovara koji ima 28.