15.6 C

Rukometaši Čakovca poraženi na gostovanju u Slatini

Rukometaši Čakovca u 10. kolu 1. HRL Sjever gostovali su u Slatini protiv vodeće momčadi lige.

Teško gostovanje krenulo je izjednačeno pa je nakon prvih desetak minuta bilo solidnih 5:4 za domaću momčad. Čakovec dolazi u vodstvo u 18. minuti pogotkom Karla Zadravca kod rezultata 7:8, no domaćini krajem prvih pola sata dodaju gas i završavaju prvu dionicu s 16:13.

Prednost nisu ispuštali sve do kraja utakmice, već su istu konstantno povećavali. Opravdali su ulogu favorita, ostavili bodove na svojem terenu s konačnim, visokim rezultatom 34:27. Najefikasniji u redovima Čakovca bili su Mateo Hozjan, Luka Ude Tkalčec i Matej Ćuk s pet postignutih pogodaka.

Čakovec: Žibek, Hozjan (5), Zadravec (3), Tkalčec (1), Varšić, Zvonarek (2), Ude Tkalčec (5), Vincek, Vuković (2), Kocijan (1), Horvat V., Horvat E. (3), Pavlica, Ćuk (5), Jurisak, Malović.

Čakovec je trenutno šestoplasirana momčad lige. U sljedećem, 11. kolu kod kuće će snage odmjeriti protiv Metalca, trenutno sedmoplasirane momčadi. Utakmica je na rasporedu 26. studenog.