5.6 C
Utorak, 19 ožujka, 2024

Plivači ČPK-a nastupili na međunarodnom mitingu u Celju, Meri Furdi osvojila srebro

Nakon dužeg vremena plivači Čakovečkog plivačkog kluba nastupili su na nekom međunarodnom natjecanju. Tako su u subotu 26. studenog nastupili na 36. Međunarodnom mitingu u Celju na kojem je nastupilo 300 plivačica i plivača iz 20 klubova.

ČPK su predstavljali Meri Furdi, Sara Puklavec, Lucija Trupković, Lana Pintarić, Sven Furdi, Dominik Dukić i Mario Beliga, dok je plivače vodio trener Goran Kolarić, prof.

Nakon što su plivači ujutro odradili kvalifikacije, poslijepodne su slijedila finala. Plivači i plivačice ČPK-a ostvarili su plasman u ukupno 10 finala.

Najuspješnija u popodnevnim finalima je bila Meri Furdi koja je u disciplini 50m slobodno osvojila odlično 2. mjesto, dok je u disciplini 100m leđno zauzela 7. mjesto.

Ostali plivači također su otplivali odlične rezultate i zauzeli veoma dobre plasmane.

Sara Puklavec zauzela je 11. mjesto u disciplini 100m leđno i 15. mjesto u disciplini 200m slobodno. Lana Pintarić zauzela je 15. mjesto u disciplini 100m leđno. Sven Furdi zauzeo je 6. mjesto u disciplini 50m slobodno i 7. mjesto u disciplini 200m slobodno. Dominik Dukić zauzeo je 11. mjesto u disciplini 100m leptir. Mario Beliga zauzeo je 4. mjesto u disciplini 100m leptir i 5. mjesto u disciplini 200m mješovito.

Čakovečkim plivačima ove godine slijedi još Regionalno Prvenstvo Hrvatske u Sisku i Prvenstvo Hrvatske u Rijeci.