4 C

Unatoč porazu odlična utakmica i povijesni uspjeh Dinama

U prvoj utakmici četvrtfinala Europske lige Dinamo je protiv španjolskog Villarreala na Maksimiru upisao poraz od 0:1.

Unatoč odličnoj igri u prvih 45 minuta i poništenog pogotka, Dinamo je na predah otišao rezultatom 0:1.

U istom ritmu nastavljeno je i drugih 45 minuta s obostranim prilikama. U 54. minuti nakon lijepe akcije Dinama Ristovski ulazi u 16 metara Villarreala no donosi lošu odluku i upućuje slab udarac kojeg gostujući vratar lako brani. Minutu kasnije nakon nekoliko kombiniranih dodavanja, sjajan udarac uputio je Gvardiol, no nažalost bez realizacije.

U 60. minuti izbornik Krznar radi 2 izmjene: ulazi Petković umjesto Atiemwena i Kastrati umjesto Jakića. Opasno je bilo u 64. minuti nakon što je Alcacer srećom promašio. U 72. minuti izlazi Gvardiol kojeg mijenja Leovac. U posljednjih 15 minuta Villarreal postepeno smanjuje tempo i pokušava privoditi utakmicu kraju. U 82. minuti napravljene su 2 izmjene: ulazi Tolić umjesto Orišića te Franjić umjesto Majera.

Villarreal je umrtvio igru te rutinirano sačuvao minimalnu prednost.

Uzvrat se igra 15. travnja s početkom u 21:00.