Polet sigurno krenuo u obranu naslova Četvrte HNL

NK Polet Sveti Martin
Igrači Poleta, Foto: NK Polet Sv. Martin na Muri Facebook

U nedjelju su odigrane još četiri utakmice prvoga kola Četvrte HNL Čakovec – Varaždin, dok će se preostala utakmica između Nedeljanca i čakovečke Sloge odigrati u srijedu, 23. kolovoza.

Naime, Nedeljanec je ovaj vikend igrao u Unešiću protiv Zagore utakmicu pretkola Hrvatskog nogometnog kupa i izgubio 4:2.

U nedjeljnim utakmicama nije bilo nekih iznenađenja, osim možda u Jalžabetu gdje je Sloboda iz Slakovca uspjela uzeti bod domaćinu. Jalžabet je bio favorit u ovoj utakmici, a tako se i postavio. Već u samom početku u ranoj fazi utakmice dolazi u vodstvo. U 7. minuti gol za domaćine postiže Sakač koji je nakon centaršuta lijepo primirio prsima loptu u šesnaestercu gostiju i neobranjivo je plasirao u suprotni kut za 1:0. Nakon gola otvorena igra s obje strane u kojoj gosti iz Slakovca dva puta pogađaju stativu.

U drugom dijelu Slakovčani i dalje traže izjednačenje i to im uspijeva u 55. minuti. Nakon jednog prodora po desnoj strani i ubačaja u kazneni prostor domaćina, Kolarić preciznim udarcem po zemlji poravnava na 1:1. Do kraja susreta obje ekipe u otvorenoj igri traže tri boda, ali mreže ostaju netaknute i utakmica završava podjelom bodova.

U Domašincu u susretu dva novaka u ligi teška, ali zaslužena pobjeda Dinama protiv Bednje iz Beletinca. U golijadi pred dvjestotinjak gledatelja domaćin je zabilježio prvu pobjedu rezultatom 4:3. U prvom poluvremenu Dinamo je imao prednost 3:1. Već u 3. minuti Hlišć dovodi domaćina u vodstvo. Gosti izjednačuju u 14. minuti golom Klopotana. Međutim, Dinamo pojačava gas i golovima Krznara u 20. minuti i Drožđeka u 35. minuti odlazi na odmor s dva velika gola viška.

U nastavku umjesto da domaći mirno privedu utakmicu kraju, bude se gosti iz Beletinca. Prvo u 71. minuti Hrebak smanjuje na 3:2, a četiri minuta kasnije Dvorski izjednačava i rezultat je 3:3. Bednja i dalje pritišće i traži pobjedu, ali u dvije više nego izgledne prilike ne zabija pobjednički gol. To koristi domaći Dinamo i u posljednjoj minuti preko svog najboljeg igrača i strijelca Stjepana Krznara dolazi do slatke i zaslužene 4:3 pobjede.

U Pušćinama domaćin je gajio nadu da može osvojiti bodove protiv gostiju iz Murskog Središća. Međutim, Rudar koji se nametnuo u ovoj utakmici već u 9. minuti golom nove akvizicije Risonjića dolazi u vodstvo. Risonjić je iskoristio grešku zadnje linije domaćina, oduzeo im loptu i rutinirano zabio za 0:1. U utakmici u kojoj je sudac Slunjski podijelio čak deset žutih kartona (četiri domaćinu, šest gostu) Pušćine se nije predalo, već se u 36. minuti vraća u igru kad na 1:1 poravnava Kocijan.

U drugom dijelu nakon bolje igre Rudara bodovi ipak odlaze gostima. Pobjedu Rudaru i prva tri boda donosi u 72. minuti Levačić nakon ubačaja Novaka s desne strane.

Novi Marof je dočekao prošlogodišnjeg prvaka Polet iz Svetog Martina na Muri. Kao što smo i najavljivali, jedini pravi favorit u ovom kolu opravdao je očekivanja. Iako je domaćin dugo odolijevao, ipak je prevagnula kvaliteta gostujućih igrača. S dva gola novog pojačanja Tomislava Medveda Polet zasluženo nosi tri boda. Za pobjedu 2:0 Medved je postigao golove u 65. i 75. minuti.

REZULTATI:

Nedeljanec – Zelengaj 3:1, Mladost Komet – Plitvica 6:1, Podravina – Međimurec 2:0, Pušćine – Rudar 1:2, Dinamo – Bednja 4:3, Novi Marof – Polet 0:2, Jalžabet – Sloboda 1:1.

Srijeda, 23. kolovoza, 17.30: Nedeljanec-Sloga

Izvor: klikaj.hr