16.7 C

Patrik Kolarić iz Strahoninca debitirao u najvišem rangu hrvatskog nogometa

Sudac Patrik Kolarić iz Strahoninca jučer je debitirao u najvišem rangu hrvatskog nogometa.

U sklopu 31. kola 1. HNL bio je glavni sudac na Šubićevcu gdje je domaćin Šibenik dočekao koprivnički Slaven Belupo. Patrik se odlično snašao na prvoligaškoj sceni, dok mu je vjerojatno najteži zadatak bila VAR provjera potencijalnog kaznenog udarca. Nakon što je pola minute provjeravao snimku, dosudio je penal za gostujuću momčad kojeg Krstanović nije realizirao, već je vratar Šibenika Rogić obranio udarac.

Utakmica je završila pobjedom Šibenika 2:1. Za domaće su zabijali Ivica Vidović i Ivan Delić, dok je za Slaven Belupo pogodak postigao Ante Crnac. Također treba spomenuti kako je sve do 90. minute igrao i Priločanec Lovro Zvonarek.

Lovro Zvonarek, Foto: NK Slaven Belupo

Tijekom utakmice Patrik je dosudio 24 prekršaja te podijelio dva žuta kartona.

Prije ulaska u odabrano društvo prvoligaških sudaca Patrik je prošao sve županijske lige, lige mladih, trećeligaški i drugoligaški nogomet. Već je ranije nekoliko puta bio četvrti sudac na Šubićevcu, dok je jučer dočekao svoj premijerni nastup.

Sažetke utakmice možete pogledati u nastavku.