11.7 C

NOGOMET Viktor Kanižaj igrao utakmicu protiv Gruzije

Nakon uspješno odrađenog dvoboja s Norvežanima u prvom kolu (2:1), hrvatska reprezentacija do 17 godina u drugom se kolu turnira u La Mangi sastala s Gruzijcima te upisala i prvi poraz.

Mamageišvili je doveo Gruziju u vodstvo u prvom dijelu, Gvišiani je početkom nastavka povisio na 2:0, da bi ubrzo Kanižaj smanjio hrvatski zaostatak. Međutim, Gvišiani u 77. minuti vraća Gruziji dva pogotka viška, dok je Šaranić svojim drugim pogotkom na turniru – nedugo nakon ulaska u igru – postavio konačnih 3:2. Treće, posljednje kolo Rukavininim izabranicima donosi sraz s Poljskom, u ponedjeljak, 10. veljače s početkom u 15:00 sati.

Mladi međimurski krilni napadač u susretu protiv Gruzije igrao je cijelo drugo poluvrijeme, a uz pogodak, kreirao je i nekoliko dobrih prilika za svoje suigrače. Viktor Kanižaj je do sada upisao 14 nastupa za U – 17 reprezentaciju, a pritom se tri puta upisao u strijelce. (nl)