NK Međimurje s lakoćom slavilo protiv četvrtoligaša Rudara

NK Međimurje, pripreme

Neočekivano dobro vrijeme za sada ide na ruku nogometašima koji mogu odigravati pripremne utakmice. Nakon prvog tjedna priprema za nadolazeći proljetni dio prvenstva, u prvoj kontrolnoj utakmici nogometaši Rudara u Murskom Središću ugostili su čakovečki trećeligaš Međimurje.

Domaća momčad nije mogla računati na tri standardna igrača, Čalopa i Šoltić su ozlijeđeni, a Radiković je na skijanju. S druge strane, ekipi Međimurja nedostajali su virozni Grubić i Brcković.

U jednoj baš pravoj prijateljskoj utakmici slavili su gosti iz Čakovca uvjerljivo 0:5, poluvrijeme 0:3.

Prvu priliku na utakmici imao je Rudar, ali ubrzo nakon toga Međimurje je golovima Marija Munivrane u 16. minuti i Škvorca minutu kasnije usmjerilo tijek utakmice. Međimurje je protiv korektnog domaćina dominiralo cijelim tijekom prvog poluvremena, a drugim golom najboljeg strijelca Treće HNL Istok Filipa Škvorca u 32. minuti otišlo se na poluvrijeme.

Početkom drugog dijela dosta promjena u ekipi Međimurja i već u 48. minuti novi igrač u napadu Međimurja Nino Patafta postiže pogodak za 0:4. Nakon toga igra se razvodnila, a nakon dosta promjena u jednoj i drugoj ekipi bez nekih izrazitih šansi s obje strane. Konačni rezultat 0:5 u 81. minuti postigao je mladi Karlo Malenović preciznim udarcem nakon prodora s lijeve strane.

Novi trener Rudara Damir Vugrinec rekao nam je da, bez obzira na nedostatak trojice igrača i visokog poraza od favorita, mora u nastavku pripremnog perioda poraditi na agresivnosti ekipe. Jedino tako može očekivati da se u proljetnom dijelu napravi pomak i Rudar dođe u vrh tablice Četvrte HNL.

S druge strane, trener gostiju Matija Kristić nakon prvog tjedna priprema može biti zadovoljan pristupom momčadi u prvoj utakmici i uvjeljivom pobjedom.

Pred nekih stotinjak gledatelja po prohladnom vremenu utakmicu je korektno odradio sudac Bojan Juras sa svojim pomoćnicima.

Sljedeći vikend Rudar odlazi na mini pripreme u Istru gdje će odigrati i utakmicu protiv Umaga, dok je Međimurje u novoj pripremnoj utakmici naredne subote u Čakovcu domaćin četvrtoligašu Bednji iz Beletinca.

Izvor: klikaj.hr