7.6 C
Utorak, 16 travnja, 2024

Međimurje dobilo Marsoniju u derbiju kola

Put Slavonskog Broda Međimurje je otišlo oslabljeno bez Munivrane i Brckovića.

Utakmica je započela minutom šutnje za nesretno stradalog Brunu Bobana, igrača Marsonije, a završila je pobjedom Međimurja s 2:1. Bio je to derbi kola Treće HNL istok.

Pred oko 500 gledatelja gosti iz Čakovca bili su bolji u prvom poluvremenu.

Izglednu priliku nakon prodora Marcijuša imao je Pajić koji puca s deset metara međutim danas ponajbolji domaći igrač vratar Memović dobro reagira i skreće loptu u korner.

Do prvog gola Međimurje je imalo nekoliko prilika, ali udarce Škvorca, Režića i Tkalčića zaustavlja domaći vratar.

U 35. minuti Čakovčani su okrunili svoju bolju igru.

Na dobro dodavanje Hlišća na udarac se odlučuje Škvorc, pogađa stativu, lopta se odbija do Patafte koji neometan s pet metara glavom zabija za 0:1.

Kada je u 40. minuti zbog udaranja Ptičeka isključen domaći igrač Jelčić činilo se da je utakmica završena u korist gostiju.

U drugom dijelu domaći trener Špehar uvodi dva nova igrača i mijenja se odnos snaga.

Marsonija iako brojčano slabija opasnija je nego prvo poluvrijeme i ugrožava gol Galošija preskakanjem igre.

Ipak, u 61. minuti Antonović je mogao riješiti pitanje pobjednika kada mu na pas Marcijuša udarac brani odlični Memović.

Domaći i dalje vrše pritisak i pokušavaju iz prekida i kornera doći do gola, a Međimurje pokušava iz kontre.

Još jednu priliku u 76. minuti ne koristi Škvorc kada iz blizine pogađa golmana. I onda u 82. minuti na jednu dubinsku loptu kasni Ptiček i u kaznenom prostoru ruši Jelčića i još k tome biva isključen.

Na 1:1 iz jedanaesterca poravnava Mišić, pritisak se nastavlja i domaći žele do tri boda.

U toj želji ostavljaju puno prostora gostima iz Čakovca koji to koriste u posljednjoj minuti.

Na lijevoj strani loptu je dobio Malenović, u slalomu nanizao trojicu igrača, idealno uposlio u šesnaestercu Sabola koji prizemnim udarcem iskosa pogađa suprotni kut Memovića za pobjedu 1:2.

Veliko veselje u redovima Međimurja koji su ovom pobjedom prestigli direktnog konkurenta Marsoniju i još više se približili vrhu ljestvice.

Sljedeće iskušenje igrači Matije Kristića imaju već u narednom kolu kada ponovo gostuju, ovaj puta u Bijelom Brdu protiv BSK-a.

Ako neokrznuti prođu i tu utakmicu, još više će se približiti mjestu koje vodi u Drugu ligu.

Izvor: klikaj.hr