Kvalifikacijska utakmica za I. MNL: Neizvjesno u srazu Bratstva i Podturna

Nakon odustajanja Mladosti iz Palinovca, u srijedu su prvu kvalifikacijsku utakmicu za popunu I. MNL, odigrali u Podturnu, istoimeni domaćin, te Bratstvo iz Jurovca.

Završila je 2:2 (0:0). Obje momčadi, protekle sezone, završili su na drugom mjestu u skupinama A i B II.MNL.

Jurovčani, dolaze u vodstvo, zgoditkom Davida Goričaneca u 73. minuti. Šest minuta kasnije, za domaćine izjednačuje Jurica Golubić. Gosti ponovno vode u 86. minuti, preko Dominika Biškupa. Podturen izjednačuje u trećoj minuti sudačke nadoknade, strijelac Rudi Žganec. Kod domaćina trojica opomenutih, a kod gostiju, čak petorica. Tijekom cijelog susreta, Podturen je bilo bolja momčad, dok se Bratstvo, orijentiralo ponajviše na kontranapade.

Uzvratni susret u Jurovcu, igra se u nedjelju 30. srpnja, od 17.30 sati.

NK PODTUREN- NK BRATSTVO (Jurovec) 2-2 (0-0)

Suci: Patrik Kolarić, Borut Križarić, Davor Šupljika. Delegat: Dragutin Vuk

0-1 Goričanec, 73.min, 1-1 Golubić, 79.min, 1-2 Biškup, 86.min, 2-2 Žganec, 90.min.

NK PODTUREN: D. Kolar, Golubić, Ovčar, Petak, Horvat, Božić (70. A. Kolar), Žganec, Andrašec, A. Drvoderić( 79. Pintarić), D. Drvoderić, Antolović. Trener: Vjenceslav Hranilović

NK BRATSTVO (J): Perčić, Kočila, Petermanec (78. K. Jambrović), Marceković, Trstenjak, Padarić (59. Biškup), Koraj (49. Sabol), L. Jambrović, Karlovčec (72. Baumgartner), Goričanec (90. Zadravec), Zupčić. Trener: Branko Jambrović