Hrvatska na krilima Perišića i Modrića kao druga odlazi u osminu finala Europskog prvenstva!

Nakon odigranih 90 minuta 3. kola skupine D Europskog prvenstva, Hrvatska je protiv Škotske u Glasgowu na Hampden Parku slavila rezultatom 3:1.

Nakon prvih 45 minuta rezultat je bio 1:1.

>>Remi na poluvremenu: Hrvatska u napetoj utakmici protiv Škotske traži pobjedu<<

Drugo poluvrijeme nastavljeno je u istom dinamičnom i agresivnom ritmu kao i prvo.

U 50. minuti Gvardiol u trku ulazi iz drugog plana, uzima loptu koja dolazi iza leđa obrane Škotske te sam izlazi do vratara Marshalla koji, nažalost, prvi uzima loptu i sprječava pogodak. U 56. minuti Marshall ponovno izvanrednim refleksom iz blizine sprječava pokušaj Perišića. Neovisno o tome, ipak je bilo zaleđe.

Nakon odlične tranzicije lopte iz obrane do napada, Škotska u 58. minuti opasno prijeti ubačajem kojeg su zamalo realizirali.

Vanjskom u rašlje za novo vodstvo

U 62. minuti Gvardiol šalje odličnu loptu u šesnaesterac, nakon čega je vraćena Modriću koji s 20 metara vanjskom šalje loptu u rašlje i matira Marshalla za novo vodstvo Hrvatske 2:1!

U 70. minuti ulazi Andrej Kramarić umjesto Brune Petkovića, dok u 71. minuti ulazi Borna Barišića umjesto Joška Gvardiola. Škotska se nije predavala pa je Fraser uputio opasan udarac prema Livakoviću, no na sreću preko gola. U 76. minuti ulazi Luka Ivanušec umjesto Nikole Vlašića.

Perišić glavom za 2. mjesto u skupini D

U 78. minuti Modrić ubacuje iz kornera, dok Perišić glavom loptu skreće u daljnji kut te matira vratara! Hrvatska vodi 3:1!

Opasnu priliku brzom tranzicijom kreirali su Škoti u 80. minuti, no Livaković odličnom intervencijom sprječava pogodak. U 81. minuti Ante Rebić zamjenjuje Ivana Perišića. Posljednjih 10 minuta nastavljeno je u istom ritmu, a rezultat se nije mijenjao te Hrvatska upisuje pobjedu 3:1.

U istoj skupini Engleska je pobijedila Češku rezultatom 0:1 i Hrvatska prolazi skupinu na izvrsnom 2. mjestu!